Домаћа такмичењаОдбојка

Звезди трећи меч плеј-оф серије, црвено-бели остали у игри!

Црвена звезда је након два пораза у драматичним мечевима са вечитим ривалом успела да у готово пресликаном дуелу слави и остане у игри за финале и титулу! Након готово 120 минута рововске борбе: Партизан – Црвена звезда 2:3(20-25, 25-21, 11-25, 25-21, 14-16)

Наши одбојкаши тражили су вечерас сламку спаса у дуелу против вечитог ривала и под императивом победе ушли у трећи меч полуфиналне серије плеј-офа. Након фантастичне серије победа у регуларном делу такмичења, Звезда је ушла као апсолутни фаворит у борбу за титулу, а противника су добили након доигравања. Међутим, као што вам је познато, наш тим је потпуно неочекивано на „свом терену“ допустио ривалу да два пута слави и дође на корак од пласмана у финале.

Трећи меч у којем је формално Партизан био домаћин одигран је вечерас у Шумицама, са почетком од 18 часова и за наш тим окарактерисан је као бити или не бити. Први сет наши одбојкаши су добили и најавили добро вече и успех – 25:20. Ипак, у наредном је противник консолидовао своје редове и дошао до поравнања, резултатом 25:21. У трећем, Црвена звезда приказује коначно своју игру, коју је играла више од шест месеци и апсолутно доминантно поново прелази у вођство. Било је 25:11, након потпуне доминације момака у црвено-белом.

У четврти период игре је наш тим ушао са психолошком предношћу и жељом да буде одлучујући. Ипак, није све кренуло како треба. Ривал је већ на старту стекао предност од 6:2, а на први технички тајм-аут отишао са убедљивих 8:3. Након тога, ништа се није драстично променило. Играло се поен за поен, све до 13:8, а онда су наши одбојкаши полако почели да смањују преднст ривала. Стигли су до 15:13, а на други технички тајм-аут отишло се са -3 (13:16). Поново следи неколико минута игре поен за поен, а наши момци смањују коначно и на -1 (17:18). Уместо изједначења, ривал опет осваја три везана поена и долази до 20:17. Били су тада црно-бели веома близу уласка у пети сет. Међутим, наш тим некако успева да стигне до изједначења (20:20) и унесе неизвесност. Ипак, уследио је невероватан пад и серија Партизана за коначних 25:21.

Ушло се у пети сет, трећи пут у трећој узастопној утакмици између ова два ривала. И као у претходна два, није добро почело по наш тим. Већ на старту, 3:1 за ривала. Ипак, схватили су наши играчи да у преосталих 10-ак минута меча морају дати свој максимум, јер би са оваквим развојем ситуације овај сет био последњи за њих у овом полуфиналу. Уследио је повратак и преокрет, а на 8:6 први пут смо повели са два разлике. Међутим, опет игра живаца. Играло се поен за поен, наши су водили, а домаћи стизали до изједначења сваки пут. Ипак, када се меч ломио, црно бели стижу до преокрета и 13:12. Звезда се у фантастичној завршници вратила на 14:13, али прву меч лопту није искористила.  Тада је црвено-бели тим коначно сломио свог ривала и показао да може у финале! Резултат петог сета – 16:14 за Звезду!

Иде се у четврти меч! Браво, Звездо!

Партизан Термоелектро – Црвена звезда 2:3 (20:25, 25:21, 11:25, 25:21, 14:16)

Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 600. Судије: Дејан Јовановић (Београд) и Иван Лазаревић (Шабац). Трајање меча: 116 минута. Резултат у серији: 2:1.
ПАРТИЗАН ТЕРМОЕЛЕКТРО: Минић 16, Пешут 5, Брђовић 1, Николић 19, Мијаиловић 23, Љубичић 4, Илић (либеро), Поповић 1, Самарџић, Жарковић, Булатовић, Душтинац. Тренер: Милан Ђуричић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Перић 2, Копривица 19, Милутиновић 11, Митић 11, Петковић 27, Ћелић 8, Вујић (либеро), Пајић, Стоиловић 2, Околић, Јаковљевић, Буцуљевић. Тренер: Жељко Булатовић.