Архива

Perović: „Nisam gubio samopouzdanje“

Crvena zvezda je ubedljivo i uz dobru igru, pobedila Čukarički sa 4:0, a jedan od igrača koji je možda na iznenađenje svih pokazao dosta toga je Slavko Perović. Postigao je dva gola, kretao se dobro i time razvalčio odbranu protivnika i otvarao prostor ostalim saigračima. Imao je priliku i za treći gol, ali i pored toga za Novosti, kaže da se oseća…

Izvanredno.  Bilo je prilika i za het-trik pa ostaje žal, ali ne treba biti đavo, tražiti više od onoga što ti je realnost pružila. Ponovo sam rođen. Oduvek sam na treninzima radio sto odsto. Samo što to neki treneri nisu hteli da vide, a Prosinečki jeste, pa mi je dao šansu. I ja ću se truditi u budućnosti da je koristim.“

Posle duže pauze, ponovo je igri za prvih 11 i ističe da je to zbog napornog rada na treninzima

„Čvrst karakter me je i održao u ”životu” jer sam zaista prošao kroz težak period. Nisam počeo meč na ”Marakani” još od Slovana, odigrao sam jesenas samo meč u Kuli i nekoliko puta po par minuta. Pitali su me, kako ne možeš da daš gol? Pa, kako da ga dam kad ne igram! I ako sam, ne znam iz kog razloga, samo ja kriv za eliminaciju iz Evrope, nisam gubio samopouzdanje, veru u novog trenera koji je svima obećao šansu.“

Ističe da je atmosfera dobra i da sve teče u pravom smeru, što će se i potvrditi u nastavku prvenstva

„Eto, kod Prosinečkog svi igraju. Od vremena Pižona nismo imali tako dobru atmosferu u ekipi. Novi trener je uneo potpuno novu priču, podigao ceo tim, klub, svakome dao šansu i kao plod svega toga proizlazi sve bolja forma. Ne samo ekipe, već i pojedinca. Mi smo jako blizu da budemo prava ekipa i verujem da ćemo do kraja šampionata to i potvrditi. Nismo još krojači svoje sudbine, jer Partizan ima tri boda prednosti, ali nismo ni daleko od toga da prvi prođemo kroz cilj. Imamo derbi u Humskoj, pokušaćemo da ga dobijemo pa da sami rešavamo sudbinu. Daleko je kraj šampionata, imamo igru, atmosferu, narod dolazi da nas gleda i sve nam je to motiv da radimo bolje i nadamo se najboljem.“