ВажноКошаркаНајновије

Пораз Звезде и у другом мечу финалне серије

Кошаркашице Црвене звезде поражене су и у другом мечу финалне серије плеј-офа од екипе Меге 65-81 (18-18, 12-24, 10-16, 25-23), у хали у Железнику.

Уколико у суботу кошаркашице Меге тријумфују мораће црвено-беле да им предају трофеј после шест година.

Осим у првој четвртини, Звезда поново није парирала противнику. Утакмицу је отворила Невена Наумчев са две тројке, али осим стандардне Ким Ројстер, није било расположених саиграчица да је испрате. Много техничких грешака на обе стране, Мега нешто сигурнија са пенала.

Мега је између прве и друге четвртине креирала серију 11-0 и одлепила се, што је касније било и пресудно. Звезда без решења и поена пуних пет минута, Лена Радуловић је прекинула серију гошћи, на кратко, јер је Невена Росић везала две тројке и у серију 8-0 одвела Мегу на 20-34. До краја првог полувремена Црвена звезад је успела да смањи минус на 30-42.

У наставку, дуго се играло без поена да би Нађа Недељков и Јована Поповић новим тројкама решиле питање победника, 34-50. Тамара Чорто је поенима затворила трећи квартал (40-58).

Мега је у 37. минуту имала максималних +29 после поена Исидоре Трипковић са пенала (50-79), а новог убедљивог пораза наш тим је спасила Ким Ројстер. Ким је сама креирала 7-0, а затим убацила до краја меча још пет поена, уз кош+фаул Таре Дацић за коначних 64-81.

Ким Ројстер 28 поена, по 11 су убациле Милица Драгичевић и Невена Наумчев.

Трећа утакмица је на програму у суботу од 18 часова у ТЦ „Дејан Милојевић“. Мега води 2:0 у серији.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 11 (8ск 2ас 5ул), Радуловић 2 (8ск), Чорто 6 (1ск), Дацић 3 (3ск), Јованов, Ђурђевић, Ковачевић (1укл), Бојовић 2 (1ск), Селаковић 1 (3ск), Мишељић 1 (1ск 2ас 1укл), Ројстер 28 (8ск), Драгичевић 11 (2ск 3ас 1ул). Тренер: Драган Вуковић.

The post Пораз Звезде и у другом мечу финалне серије appeared first on СД Црвена звезда.