Звездини бисери – Омладинци покорили Нови Сад

Омладинска селекција Црвене звезде је савладала Војводину у Новом Саду резултатом 0:2. Наши кадети су одмерили снаге са истим противником и поред ослабљеног састава пружили су добар отпор, али су на крају поражени (4:1). Графичар је у оквиру 36. кола Прве лиге Србије ремизирао са ОФК Београдом (1:1).

Рутински су наши омладинци тријумфовали против Војводине – 0:2. После изједначеног првог полувремена у ком су црвено-бели повели поготком Даворина Тошића у 14. минуту, уследила је доста конкретнија и убедљивија игра изабраника Ненада Милијаша, који су вршили праву опсаду испред казненог простора домаћег тима. Коначан исход утакмице је поставио Новак Гојков у 63. минуту меча.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА, 28.КОЛО:

1. Црвена звезда 66 бодова, гол разлика 83:26
2. ИМТ 64 бода, гол разлика 68:28 (утакмица мање)
3. Чукарички 60 бодова, гол разлика 80:41
_ _ _

11. Графичар 34 бода, гол разлика 41:48

СТРЕЛЦИ: Вељко Вукојевић (13 голова, Црвена звезда), Дарије Маркочевић (12 голова, Црвена звезда), Андреј Петровић, Алекса Цветковић (9 голова, Црвена звезда).

Кадетска селекција је доживела пораз од Војводине (4:1). И поред тога што се већина првотимаца налази на Европском првенству узраста до 17 година, изабраници Слађана Николића су у већем делу сусрета били бољи и опаснији противник. Није искористила Звезда прегршт прилика, а вреди напоменути да је чак четири пута оквир гола био савезник домаћег тима. Једини погодак на утакмици за наш тим је постигао Стефан Младеновски на самом почетку другог полувремена. Наши кадети су у претходном колу и математички обезбедили титулу домаћег првенства, те овај пораз неће утицати на расплет на табели.

КАДЕТСКА ЛИГА, 28.КОЛО

1. Црвена звезда 76 бодова, гол разлика 123:23
2. Партизан 65 бодова, гол разлика 68:28 (две утакмице мање)
3. Војводина 59 бодова, гол разлика 101:41
_
9. Графичар 36 бодова, гол разлика 56:46

СТРЕЛЦИ: Алекса Дамјановић (19 голова, Црвена звезда), Алекса Василић (13 голова, Црвена звезда), Стефан Столић, Ђорђе Ранковић (12 голова, Црвена звезда).

Фудбалери Графичара су у претпоследњем колу плеј-офа Прве лиге Србије поделили бодове у сусрету са ОФК Београдом (1:1). „Графоси“ су повели након сјајне акције у 15. минуту, када је Спасојевић главом закуцао лопту у мрежу, док су гости изједначили у финишу првог полувремена. „Романтичари“ су још пре пар кола обезбедили титулу и повратак у елитни ранг српског фудбала, док се Графичар налази на позицији број осам.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 36. КОЛО:

1.ОФК БЕОГРАД 72 бода, гол разлика 62:31
2. Јединство 64 бода, гол разлика 49:38
3. Инђија 58 бодова, гол разлика 44:33
_ _ _
8. Графичар 47 бодова, гол разлика 49:52

СТРЕЛЦИ: Бабакар Мбуп (7 голова, Графичар), Страхиња Стојановић, Марко Ћурић, Андрија Максимовић (6 голова, Графичар).

The post Звездини бисери – Омладинци покорили Нови Сад appeared first on СД Црвена звезда.