Архива

Nikolić i Lešić srušili FMP

Lešić i Nikolić

Veoma važna pobeda ostvarena je u 6. kolu Super lige, protiv FMP-a, posle odličnog drugog poluvremena Zvezdinih košarkaša.

Gosti su odlučno otvorili meč, poveli sa 13:6, prednost povećali i na 10 razlike, ali se Zvezda ulaskom mladog Cvetkovića vratila u igru i prvu deonicu završila sa – 2.

Početkom druge četvrtine, izlaskom centra Uroša Nikolića (zaradio tri lične greške), koji je držao crveno-bele u igri, FMP je vratio dvocifrenu prednost trojkama Čovića i Ivelje. U nastavku utakmice, izabranici trenera Saše Nikitovića načinili su totalni preokret i u poslednju deonicu ušli sa 9 poena prednosti.

FMP je imao priliku da dođe do izjednačenja, ali su Čović i Ilić bili neprecizni sa penala.

Zvezda je na kraju slavila sa 11 poena razlike što je i najveća prednost koju su Zvezdaši ostvarili tokom meča.

Naš tim su do druge pobede u Superligi uspešno predvodili centri: Uroš Nikolić sa 21 (10 skokova) i Sava Lešić sa 19 poena i 12 skokova.

U ekipi iz Železnika najbolji je bio Mile Ilić sa 16 poena.

Sledeću utakmicu košarkaši Zvezde igraju u utorak 12. aprila protiv Mega Vizure, u Hali sportova.

Crvena zvezda : FMP – 90 : 79 (21:23, 20:25, 25:9, 24:22)

Cvetković 18:30 min 9 p (4 MVP indeks), Drča 11:30 1 (-3), Dragićević 10:00 10 (15), Balaban 5:00 2 (4), Lešić* 33:00 19 (29), Nedović* 26:30 15 (18), Nikolić* 31:30 21 (21), Subotić* 34:30 7 (8), Bakić* 29:30 6 (3).