Архива

Srbija ponovo bolja od Bugarske, Žigić strelac pobedonosnog gola

Nikola Žigić

U prijateljskom susretu koji je večeras odigran u Sofiji između Bugarske i Srbije pred nešto više od 1500 gledalaca, naša  reprezentacija pobjedila je minimalnim rezultatom 0:1 (0:0).

Strijelac pobjedonosnog gola za našu reprezentaciju bio je bivši fudbaler Crvene Zvezde Nikola Žigić u 80 minutu utakmice. Sjajnim dodavanjem novajlije Veseljka Trivunovića Žigić vješto izbjegava ofsajd zamku, poput pravog majstora prihvata loptu prsima, spušta je na nogu i sjajnim udarcem dovodi našu reprezentaciju do vođstva, a na kraju i do pobjede.

Nesmotrenim potezom, isti igrač dobija crveni karton u 92 minutu, i on će propustiti naredni meč naše selekcije. Pored Trivunovića selektor Srbije Vladimir Petrović Pižon šansu je dao i ostalim debitantima, Bojanu Jorgačeviću, Marku Miriću i Ademu Ljajiću koji su pružili solidne partije.