ВажноКошаркаНајновије

Тежак пораз црвено-белих у првом мечу финалне серије

Кошаркашице Црвене звезде претрпеле су тежак пораз од екипе Меге у првом мечу финалне серије плеј-офа ЖКЛС, у ТЦ „Дејан Милојевић“: 96-54 (22-12, 26-13, 24-16, 24-13).

Звезда је одиграла најслабију утакмицу у дужем периоду, а пораз у Браће Јерковић је трећи највећи у историји клуба.

Пауза услед ускршњих празника је више пријала домаћој екипи. Мега је контролисала утакмицу од првог минута и већ у првих десет имала двоцифрену разлику. Након почетних поена Невене Вучковић и Ким Ројстер, уследиле су две серије (7-0 и 6-0) које доносе Меги 17-6 у 8. минуту. Половичне са пенала за крај четвртине биле су Ројстер на једној и Вујисић на другој за коначних 22-12.

Уследио је тројкашки обрачун, који је припао Меги. Две везане тројке домаће екипе (Недељков и Трипковић), једну узвраћа Мишељић, а затим је Трипковић поново прецизна за већ тада алармантних 31-15. Звезда је успела само да мини серијом преко слављенице Тамаре Чорто и Ким Ројстер смањи на 31-19, а нова тројка, овог пута Невене Росић, покренула је серију 11-0 којом је Мега практично већ у првом полувремену решила питање победника, (42-19). До краја, Росић је убацила нову тројку, шесту за Мегу у другом кварталу, за 48-25 на полувремену.

Очекивала се реакција Црвене звезде у наставку, али је изостала. Мега ношена сјајним шутерским издањем, пре свега за три поена (7/14), у првом полувремену, није то пропустила. Олић, Поповић и Вујисић су убациле нове тројке, Невена Росић погодила за 72-41 пред последњих десет минута.

Звезда је потпуно утонула, није било помака до краја и снаге да се минус смањи, а кошаркашице Меге су декласирале наш тим и серијом 9-0 завршиле утакмицу за коначних 96-54, док Црвена звезда није постигла кош последња три минута.

Ким Ројстер је убацила 17 поена, Лена Радуловић 10.

Други меч је на програму у четвртак у Железнику од 18 часова. Серија се игра на три победе, а утакмице су по распореду на свака два дана.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 6 (5ск 2ул), Радуловић 10 (4ск 1ас 1укл), Чорто 4 (2ск 1укл 1блк), Дацић 2 (2ск), Јованов (1ск), Ковачевић (1укл), Бојовић 8 (2ас), Селаковић (2ск 1ас 2укл 1укл), Мишељић 7 (1ск 2ас), Ројстер 17 (7ск 2укл), Драгичевић (1ск 4ас). Тренер: Драган Вуковић.

The post Тежак пораз црвено-белих у првом мечу финалне серије appeared first on СД Црвена звезда.