Кошарка

Кошаркашице разбиле Војводину са 43 разлике

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Војводину у Новом Саду резултатом 109:66 у 21. колу Прве женске лиге Србије. Београдске црвено-беле су већ у првој четвртини оствариле велику предност, која је на крају износила 43 поена разлике, а у једном тренутку је достигла и плус 48.0066

После почетног испитивања снага, Звезда је са четири поена у низу Александре Црвендакић повела са 13:9, да би тројком исте играчице, нешто касније, стигле и до плус девет (22:13) у седмом минуту. Расположена Мина Јовановић одвела је Звезду до 26:13 са четири узастопна поена. Мина је просто блистала у првој деоници као ни на једном мечу ове сезоне. У финишу прве четвртине постигла је још пет поена и одвела Звезду на великих плус 16 (37:21), после првих десет минута игре. Црвено-беле су постигле чак 37 поена у првом периоду.

Звезда је и у другој деоници наставила у истом стилу. Тина Јовановић је доминирала у скоку, а после тројке Мирјане Бероње било је 23 поена разлике за београдски тим (47:24). Само два минута касније предност гошћи достигла је чак 31 поен (55:24) поготком Нине Ђоковић. У финишу првог полувремена Иванка Матић је са четири поена у низу одвела Звезду до максималних 65:30. Овим резултатом се и отишло на паузу. Тим Драгана Вуковића добио је прву четвртину са 16, а другу са чак 19 поена разлике (28:9). Невероватно добар учинак у првих 20 минута имала је Мина Јовановић (на слици), која је за нешто мање од десет минута у игри постигла чак 17 поена и то без промашаја (6-6 за два поена, 5-5 слободна бацања). Тина Јовановић је већ тада имала дабл-дабл учинак од 11 поена и 10 скокова, док је и Александра Црвендакић била двоцифрена са 11 постигнутих поена. У тиму Војводине Јована Поповић је постигла 13 поена уз лош шут из игре (9-2). Индекс корисности на полувремену је био чак 90:12 у корист Црвене звезде.

У трећој четвртини Звезда наставља да терорише Војводину. Иванка Матић је постигла седам поена у низу, а затим је погодила и Тина Јовановић за чак плус 40 у корист Звезде (77:37) у 27. минуту утакмице. Одлична Мина Јовановић је након тога убацила још четири поена за гостујући тим и довела екипу до 43 поена предности (83:40) на крају трећег периода игре.

Тројком Мирјане Бероње београдски тим је стигао до највеће предности до тада. На почетку четврте четвртине било је чак 46 разлике (86:40). Домаћи тим је за кратко успео да смањи Звездину предност, али је Бероња новом тројком вратила предност на 46 поена (93:47). Било је и плус 48 када је Јелена Станковић поентирала за 101:53 у 36. минуту. Драган Вуковић је у финишу пружио шансу играчицама са мањом минутажом, а први пут је у тиму Звезде заиграла талентована Наталија Дубровина, која је недуго након уласка у игру постигла и тројку. Звезда је на крају славила са 109:66.

Најефикаснија у београдском тиму била је Мина Јовановић са 22 поена и четири скока. По 15 поена убациле су Тина Јовановић (14 скокова) и Иванка Матић (седам скокова). Александра Станаћев је маестрално дириговала игром најтрофејнијег српског женског кошаркашког клуба остваривши чак 15 асистенција. У екипи Војводине истакла се Јована Поповић са 25 поена и по пет скокова и асистенција. Звезда је велику предност остварила у скоку (55:31), асистенцијама (28:9), уз знатно бољи шут и индекс корисности 144:41 у своју корист !

Војводина – Црвена звезда 66:109 (21:37, 9:28, 10:18, 26:26)

Мала сала СПЦ Војводина у Новом Саду. Гледалаца: 100. Судије: Новаковић, Хаџић и Одабашић.

Војводина: Пипер 2 (4 ск, 3 ил), Чорто 3 (4 ск, 2 ул, 3 ил), Радовић 10 (9 ск, 2 ил), Марункић, Јованчевић 9 (4 ск), Ћирић 3 (3 ск), Вуковић, Ђурић 14 (2 ас, 2 ил), Поповић 25 (5 ск, 5 ас, 4 ул, 5 ил). Није играла: Матовић.

Црвена звезда: Бошковић 5 (5 ск), Бероња 14 (2 ас), Војиновић 3 (3 ск), Станковић 10 (3 ск, 2 ул), Дубровина 3, Станаћев 7 (15 ас, 6 ск, 3 ул, 8 ил), Црвендакић 11 (2 ск, 2 ул), Ђоковић 2 (9 ск, 2 ул), Т. Јовановић 15 (14 ск, 2 ас, 2 ил), Папић 2 (2 ас), Матић 15 (7 ск, 2 ул, 2 бл), М. Јовановић 22 (4 ск, 2 ас).

Црвено-беле су тако и четврти меч у низу добиле са огромном разликом и учврстиле се на другој позицији са 18 победа и три пораза. Прво место заузима екипа Радивоја Кораћа са скором 20-1. У следећем колу црвено-беле дочекују Шумадију из Крагујевца.