ВажноКошаркаНајновије

Црвено-беле успешније и други пут од црно-белих, Звезда у финалу

Кошаркашице Црвене звезде савладале су и у другој утакмици полуфинале плеј-офа „вечитог ривала“ 76-65 (26-24, 15-14, 17-3, 18-24) и са 2:0 у серији обезбедиле пласман у финале.

За разлику од првог меча изабранице Драгана Вуковића су овог пута утакмицу преломиле у трећој четвртини. У сваком сегменту је Црвена звезда била надмоћнија од противница и заслужено се пласирала у финале.

У првој четвртини видели смо неколико промена резултата и једну велику серију, али егал борбу. Црвена звезда је отворила утакмицу са 0-5, домаћа екипа узвратила истом мером, затим је другу Звездину тројку погодила Хелена Ковачевић, а црно-беле преузеле предност серијом 5-0, 18-14. Звезда је великом серијом 7-0 преузела вођство, уз шест поена Ким Ројстер, а Тина Динчић тројком донела 24-26 за крај прве деонице.

И у другој четвртини, поен за поен, Звезда је тројком Лене Радуловић дошла до +4 у 17. минуту (33-37), али Боричић, Давинић и Стојић везују 6-0 за свој тим. Невена Наумчев је одбила налет и креира мини серију за вођство на полувремену, 38-41.

Трећа четвртина је била преломна. Црвена звезда је серијом 12-0 отишла на +15, а само три поена су дозволиле црно-белима. Тина Селаковић новом тројком ставља тачку на трећи квартал, али и на утакмицу, 41-58.

Није било промена у последњем периоду игре. Звезда је рутински привела утакмицу крају и мирно одржавала високу предност која је донела финале, иако је због пет фаулова утакмицу пре времена завршила Невена Наумчев. У финишу црно-беле су преко Марине Давинић успеле да смање минус и њеном тројком дођу до коначних 76-65 за Црвену звезду.

Најефикаснија је била Ким Ројстер са 23 поена, пратиле су је Невена Наумчев са 13 и Тина Селаковић са 11 поена.

Противник у финалу биће бољи из дуела Мега – Краљево. Екипе Меге води 1:0 у серији, друга утакмица на програму је у среду.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 13 (2ск 6ас 2ул), Радуловић 8 (5ск 8ас), Чорто 6 (9ск 3ас 3укл 1блк), Дацић, Јованов, Матић, Ковачевић 5 (5ск), Бојовић 6 (4ск 1блк), Селаковић 11 (7ск 3ас 1укл), Мишељић 4 (1ск 3ас), Ројстер 23 (6ск 2укл 3блк), Драгичевић (1ск 1ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић.

The post Црвено-беле успешније и други пут од црно-белих, Звезда у финалу appeared first on СД Црвена звезда.