FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Шампиона ће одлучити трећи меч

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у другом мечу финалне серије плеј-офа Прве женске лиге од Арт Баскета 69-64 (12-20, 14-13, 22-5, 21-26). Одлука о шампиону у понедељак.

Трећа четвртина је преломила сусрет и допринела томе да нови или стари шампион буде познат након треће утакмице. Нападачки Звездина најлошија четвртина у веома дугом периоду.

Арт Баскет је повео серијом 5-0, коју је прекинула Маша Јанковић, али је већ после два минута игре имао и 8-2, тројком Вишње Стефановић. Ивана Катанић је узвратила тројку, повела серију 7-0, да би са две мини серије црвено-беле обезбедиле вођство после првих десет минута, 12-20. Деловале су сигурно, убедљиво изабранице Драгана Вуковића.

Чврста друга четвртина, без пуно поена. Црвена звезда је успевала да контролише предност, и поред разигране Катарине Зец и доброг шута ван линије 6,75 противница. Мини серијом 5-0 су одбиле налет домаће екипе, а Милица Бојовић погодила за 26-33 после првог полувремена.

Ивана Катанић је “флоутером” започела трећи период, одмах узвратила Вишња Стефановић својом трећом тројком, а затим је прецизна била и Марта Митровић, (31-35). Нико није могао да наслути да ће поени Нађе Недељков на четири минута пре краја трећег квартала бити Звездини последњи у четвртини и наредних 7 минута. Арт Баскет је серијом 23-0 између треће и четврте четвртине стекао високу предност, која му је на крају и обезбедила победу. На крају трећег периода било је 48-38, уз неколико веома дискутабилних одлука.

Нема предаје, то су и овог пута показале црвено-беле. И поред великог психолошког пада и притиска, успеле су серијом 9-0 да преполове минус, а Тамара Чорто мини серијом донесе 62-52 два минута пре краја. Иако су у серији од 7 слободних бацања искористиле само три, две везане тројке Иване Катанић и Марије Авлијаш донеле су 65-61, 30 секунди пре краја меча. Вишња Стефановић је била прецизна са пенала у два наврата, да би Тамара Чорто новом тројком 68-64. Остало је шест секунди до краја, а Јовани Спасовски је престрого досуђена техничка грешка. Снежана Чолић је била прецизна и поставила коначних 69-64.

Нађа Недељков је остварила дабл-дабл учинак: 20 поена и 10 скокова. Ивана Катанић је постигла 16, Тамара Чорто 8, а Маша Јанковић 7, уз 13 скокова.

Трећи, одлучујући меч на програму је у понедељак од 17 часова, уз директан пренос на ТВ Аренаспорт.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Дешић, Катанић 16 (5ск 4ас 3укл), Милановић, Чорто 8 (2ск 2ас), Деурић 2 (2укл), Спасовски, Јанковић 7 (13ск 1укл 5блк), Недељков 20 (10ск 2укл), Ристић, Бојовић 6 (6ск), Авлијаш 5 (2ск 2ас 2укл 2блк), Зечевић. Тренер: Драган Вуковић