ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Фудбалерке убедљиве против Машинца

Фудбалерке Црвене звезде савладале су Машинац на домаћем терену у Београду резултатом 4:1 у 3. колу плеј-офа Супер лиге Србије. По два гола за црвено-беле постигле су Дина Благојевић и Тијана Ђорђевић.

Домаћи састав је повео из прве изгледне прилике, када је Тијана Ђорђевић асистирала Дини Благојевић у 14. минуту. Гошће из Ниша су узвратиле преко Невене Миливојевић, али је лопта после њеног ударца завршила поред стативе.

zzzzz11145002_834688533289776_1967319056090310536_n

Већ у 18. минуту Звезда је дуплирала предност после акције најбољег стрелца тима Тијане Ђорђевић, која је затресла мрежу. Машинац је имао велики број покушаја из слободних удараца, али се резултат више није променио у првом делу игре.

zzzz11151004_834690699956226_3009283386622138281_n

У наставку су црвено-беле заиграле офанзивније, тако да је Тијана Ђорђевић у 48. минуту повисила на 3:0 својим другим голом на утакмици, а укупно 11. у овом шампионату. Дина Благојевић је у 73. минуту крунисала голом још једну одличну партију, што је било довољно да буде најбољи појединац утакмице. Тијана Ђорђевић је такође одиграла на високом нивоу, а врло добре партије пружиле су Нада Живановић, Тијана Ђуричек, Катарина Ђорђевић и Дејана Стефановић. Машинац је постигао почасни гол преко Миме Станковић у 76. минуту.

zzzz11011964_834692523289377_5219974592082502962_n

Црвена звезда – Машинац 4:1 (2:0)

Београд – Помоћни терен стадиона Рајко Митић. Гледалаца: 100. Судија: Биљана Трифуновић (Ваљево). Стрелци: Благојевић у 14. и 73, Т. Ђорђевић у 18. и 48. минуту за Црвену звезду, а Мима Станковић у 76. минуту за Машинац.

Црвена звезда: Вуковић, Живановић, Теодосијевић (од 71. Ракић), Ђуричек, Тришић, Стојановић (од 46. Бобић), Пантелић, Стефановић (од 53. Аранђеловић), Т. Ђорђевић, Благојевић, К. Ђорђевић.

Машинац: Васиљковић, Стевановић, Смиљковић, Мишељић, Милица Станковић, Миливојевић, Мима Станковић, Димитријевић (од 48. Трнавац), Лазаревић, Трбулин, Крстић (од 63. Крећа).

Звезда је тренутно на трећој позицији са 10 бодова, а у следећем колу дочекује крушевачки Напредак са којим би се бодовно изједначила у случају победе. Ова два тима ће се састати и у полуфиналу Купа Србије, само што ће домаћин те утакмице бити Напредак.