Кошарка

Пало је и Цеље, црвено-беле у финалу !

Кошаркашице Црвене звезде направиле су историјски успех пласманом у финале Међународне женске регионалне кошаркашке лиге на финалном турниру у Подгорици. Црвено-беле су у тврдој утакмици у маниру великих шампионки савладале екипу Цеља резултатом 60:49, дозволивши противничком тиму да убаци само четири поена у последњој четвртини.0104

Цеље је боље отворило утакмицу и поенима Еве Лисец и Марице Гајић повело са 4:0. Исте играчице су одвеле словеначки тим до плус седам (10:3) у четвртом минуту меча. Звезда је преко Тине Јовановић смањила на 8:12, али су се са друге стране разиграле Боада и Кармен Тајсон Томас и донеле екипи из Словеније осам поена предности (16:8). Александра Црвендакић је тројком успела да смањи на минус три (13:16), да би Мартина Остерман донела словеначкој екипи предност од 20:15 на крају прве четвртине.

Мина Јовановић је почетком другог периода игре смањила на минус два (19:21), али је Цеље одржавало своју минималну предност све до средине друге деонице, када је Нина Ђоковић довела Звезду у прво вођство на утакмици (24:23). Било је и 26:23 после поготка Мине Јовановић, али је Цеље направило серију од 6:0 преко Лисец, Остерман и Гајић и поново повело резултатом 29:26. Игра се тада распламсала, а Мирјана Бероња је својом другом тројком у кратком временском периоду одвела београдски тим до плус три (34:31), да би Нина Ђоковић донела вођство од 36:31 уочи одласка на велики одмор. Тина Јовановић је постигла девет поена за црвено-беле у првих 20 минута, док су се у тиму Цеља истакле Лисец и Боада са по осам постигнутих поена, а индекс корисности је убедљиво био на страни Звезде на полувремену (41:25).

Екипа Цеља је у трећој четвртини анулирала Звездину предност и изједначила на 40:40 после четири поена у низу Американке Кармен Тајсон Томас. Александра Црвендакић је држала Звездин тим у нападу у овој деоници, а Хелена Боада је донела предност Цељу од 45:44 уочи одлучујућих десет минута кошарке.

Цеље је преко Еве Лисец стигло до вођства на почетку последњег периода игре, али је Звезда тројкама Александре Црвендакић и Александре Станаћев одржавала резултатску равнотежу, да би Црвендакић поготком и додатним слободним бацањем довела црвено-беле до плус пет (54:49) на пет минута пре краја. Уследила је нервозна игра са обе стране и неколико промашаја, а Звездине кошаркашице су се ипак боље снашле и поенима Станаћев са линије слободних бацања и Мирјане Бероње стигле до лепе залихе од девет поена у 38. минуту утакмице (58:49). Цеље је упало у агонију из које се није извукло до самог краја и Звезда је славила велику победу и историјски пласман у финале регионалне лиге резултатом 60:49.

Најефикаснија у тиму црвено-белих била је Александра Црвендакић, која је постигла 16 поена уз шест скокова и четири асистенције за максималних 40 минута у игри. Тина Јовановић је убацила 12 поена уз 11 скокова, а Мирјана Бероња је уз 10 поена имала и пет украдених лопти. У екипи Цеља Ева Лисец је забележила 15 поена и 12 скокова, а Хелена Боада је постигла 13 поена.

Цеље – Црвена звезда 49:60 (20:15, 11:21, 14:8, 4:16)

Подгорица – Дворана: Морача. Гледалаца: 980. Судије: Шутуловић, Јокић и Каровић.

Цеље: Абрамович 2 (2 ас, 2 ил), Поточник, Хамруни, Оцвирк, Гајић 8 (4 ск), Лисец 15 (12 ск, 3 ас, 2 ул, 5 ил), Остерман 5, Боада 13 (3 ск, 3 ас, 3 ул, 4 ил), Тајсон Томас 6 (9 ск, 2 ул). Нису играле: Мишељић, Крачан и Мурн.

Црвена звезда: Бероња 10 (5 ул, 3 ас), Станаћев 7 (6 ск, 2 ас, 3 ил), Црвендакић 16 (6 ск, 4 ас, 2 ул, 4 ил), Ђоковић 6 (7 ск), Т. Јовановић 12 (11 ск, 2 ил), Папић, Матић 5 (8 ск, 4 ил), М. Јовановић 4. Нису играле: Бошковић, Војиновић, Станковић и Катанић.

Црвена звезда ће у суботу од 20 часова играти у свом првом финалу регионалне лиге против победника меча Будућност – Радивој Кораћ. Биће то прилика да се освоји први трофеј после паузе од 10 година. Зато Делије, ако сте у могућности сви у Подгорицу у суботу да пружимо подршку кошаркашицама Црвене звезде у походу на вредан трофеј.