Домаћи шампионат Фудбал

Нови хет-трик Мрђе, песма Делија испред стадиона и победа Звезде за прво место након годину дана!

czvsloboda

Црвена звезда налази се на првом месту на табели након готово годину дана! Тачније, од 3. октобра, када је наш тим савладао екипу Јавора и на кратко био на челу суперлигашког каравана!

Црвена звезда и Слобода одиграли су одличан меч на нашем највећем стадиону, а црвено-бели су успели да дођу до значајне победе и након више од годину дана дођу до лидерске позиције на табели. Сјајан је био Драган Мрђа, који је постигао три поготка, а треба истаћи и да су Делије бодриле свој клуб читаво прво полувреме, са помоћног терена иза јужне трибине.

На полувремену одличног меча на празној београдској Маракани (испред које су навијале Делије), Звезда је водила против Слободе резултатом 3:1. Повели су одлични гости у 10. минуту преко Тијага, али је Звезда изједначила преко Гогића само два минута касније. Ипак, наши момци су додали гас и у самом финишу првог дела постигли два поготка. Тачније, учинио је то Драган Мрђа, након асистенција Печника и Петковића. Видели смо и по један поништен погодак на обе стране и прегршт прилика.

Све у свему, било је то одлично прво полувреме!

У другом делу, на самом старту није било превише прилика за погодак. Ипак, у наставку, поново смо видели слику из првог дела и прилике на обе стране, а једну од њих искористио је Мрђа, који је у 62. минуту постигао хет-трик, након што је одлично испратио шут Печника, који је Ранковић одбио на кратко. Дауда је имао неколико прилика, али их није искористио, а Мрђа је у једној ситуацији могао да постигне и четврти погодак, али је одлучио да упосли Нигеријца, који нажалост није успео да постигне погодак.

Касније га је заменио Савићевић, а Нинковића Милуновић, па је меч лагано приведен крају, у знатно слабијем ритму.

На крају, Црвена звезда – Слобода Поинт 4:1 (3:1). Стрелци Мрђа (3) и Гогић за Звезду и Тијаго за Слободу.

13. коло Јелен Супер лиге

Црвена звезда – Слобода Поинт 4:1 (3:1)

Стадион Црвене звезде

Без присуства публике

Судије: Грујић, Ђурђевић, Расинац, Петковић, Михајловић, Спасић

Стрелци: Гогић у 12 .минуту, Мрђа у 40, 42. и 62. минуту за Звезду, а Тијаго у 10. за Слободу

Жути картони: Дауда, Араухо, Мрђа (Звезда), Ловрић (Слобода)

Црвена звезда: Бајковић, Петковић, Мијаиловић, Крнета, Араухо, Гогић, Милијаш (К), Нинковић, Печник, Мрђа, Дауда (од 71. Савићевић). Тренер: Славиша Стојановић

На клупи су Весић, Милуновић, Касалица, Мирић, Савићевић, Јокић, Ифеани.

Слобода Поинт: Ранковић, Василић (К), Кнежевић, Пејовић, Пилиповић, Окуно, Гојковић, Жеравица (од 46. Крстић), Тијаго, Ловрић, Јовановић (од 46. Пурић). Тренер: Љубиша Стаменковић.

На клупи су Тасић, Цветковић, Пурић, Долмагић, Крстић, Миличић.

Текстуални пренос

Трибине су празне, али се неколико десетина навијача Црвене звезде окупило испред нашег највећег стадиона и његове северне трибине. Занимљивост је да гости наступају са 17 играча, без једне резерве, као и без помоћног тренера у званичном протоколу меча.

Меч управо почиње. Са центра креће Слобода.

4. минут: Нинковић је покушао након акције Гогића и Мрђе, али је његов волеј ударац завршио поред гола.

8. минут: Одличан продор Мрђе, након паса Нинковића, лопта за Дауду у средину, али интервенише одбрана Слободе испред њега и лопту шаље у корнер. Неколико минута пре тога, Пејовић је покушао, Бајковићу је засметао клизав терен, али је успео да одбије лопту у корнер.

9. минут: Најбоља шанса за Звезду. Дауда је одлично одузео лопту дефанзивцу Слободе, кренуо ка голу гостију, школски шутирао поред Ранковића, али је лопта завршила тик поред стативе.

Већ у следећем нападу, гол за Слободу!

10. минут: ГОООООООООООООЛ! Тијаго је искористио смушеност Звездине одбране, шутирао из шеснаестерца, Бајковић је покушао да интервенише, дотакао лопту, али није успео, па су гости повели.

11. минут: Поново Дауда! Фантастичан пријем Печника на десној страни и лопта у срце петерца за Нигеријца, али му је засметао један противнички играч, па је лопта прошла обојицу и завршила у корнеру.

12. минут: ГОООООООООООООЛ! Ипак, после тог корнера, Звезда је изједначила! Милијаш је сјајно центрирао, а Горан Гогић постигао свој првенац дресу Звезде и тако је награђен за одличне партије из претходног дела сезоне.

19. минут: Одличан покушај Милијаша из слободног ударца, али лопта завршава преко гола.

21. минут: Још једна сјајна лопта за Мрђу, добар продор и нова лопта за Дауду у срце шеснастерца, али он се одлучује за повратни пас ка Печнику, уместо за ударац, па након неколико пасова наших играча у казненом простору Слободе није било ништа од свега.

23. минут: Покушао је Жеравица из слободног ударца, али нема гола нити опасности по Бајковића.

25. минут: Одличан пас Петковића за Дауду, од којег је за тренутак бржи био један дефанзивац Слободе и однео лопту, а Нигеријац није стигао да повуче ногу, па је Грујић досудио прекршај и показао први жути картон на данашњем мечу.

29. минут: Нова одлична шанса за Тијага, али је овога пута шутирао поред гола, након што му је засметао Крнета.

30. минут: Постиже гол Слобода, али помоћни судија сигнализира офсајд позицију.

34. минут: Након пет минута без прилике, Мрђа је одлично прошао Ловрића, али га је овај зауставио на недозвољен начин и за то добио јавну опомену.

35. минут: Велика шанса за Милијаша. Још један сјајан пас Нинковића за веома агилног Дауду, овај одиграва повратан пас за капитена, али он шутира преко гола са 15-ак метара, из изгледне позиције.

40. минут: ГОООООООООООООЛ! Драган Мрђа је донео потпун преокрет на Маракани у 40. минуту. Искористио је сјајни Петковић неопрезност противничких фудбалера испред свог казненог простора, одузео лопту без прекршаја и фантастично асистирао Мрђи, који одлично завршава акцију и доноси Звезди предност.

42. минут: ГОООООООООООООЛ! Још једном Драган Мрђа. Одлично је прошао по десној страни и асистирао Печник, а Драган Мрђа добро реаговао и полуволеј ударцем савладао Ранковића. Звезда води 3:1.

45. минут: И Дауда се уписао у стрелце, али је судија сигнализирао офсајд позицију.

Крај одличног првог полувремена на Маракани, Звезда води 3:1!

Друго полувреме

Двострука измена у гостујућем саставу, у игри су Крстић и Пурић, а изашли су Јовановић и Жеравица.

49. минут: Скраћени корнер за госте, али без икакве опасности по гол нашег тима.

52. минут: Дауда је добро прошао кроз одбрану гостију, Ловрић му је ушао у линију кретања, али је судија сматрао да нема прекршаја. Без правих прилика у другом делу.

56. минут: Покушај Дауде са ивице казненог простора, али далеко преко гола.

58. минут: Одличан пас Пилиповића, Тијаго је покушао са десне стране, али је Бајковић добро интервенисао, а Петковић отклонио опасност.

60. минут: Жути картон за Арауха.

62. минут: ГООООООООООООООООООЛ! Одлична акција Звезде, лопта за Печника на десној страни, ударац Словенца који одбија Ранковић, али се Мрђа нашао на правом месту и убацио лопту у мрежу, за нови хет-трик на нашем највећем стадиону.

67. минут: Жути картон за Крнету.

68. минут: Велика шанса за Дауду, након асистенције Мрђе, који је могао да погоди и четврти пут, али је промашио целу лопту на пет метара од гола.

71. минут: Савићевић мења Дауду.

72. минут: Петковић одлично пролази по десној страни, упућује оштру лопту, али од свега корнер. Након тога и Печник покушава главом, али преко гола.

74. минут: Добар покушај Савићевића у 75. минуту, али брани Ранковић.

77. минут: Нови поништен гол за Слободу.

79. минут: Опао је ритам у овим тренуцима, а Милоша Нинковића мења Лука Милуновић.

83. минут: Покушај Звезде, али само корнер од свега.

86. минут: Још један поништен гол, овог пута за наш тим. Четврти пут на мечу!

87. минут: Вукан је покушао, уклизао је један играч Слободе, можда и за пенал, али ништа од свега.

88. минут: Мирић мења Мрђу.

90. минут: Поништен гол и Савићевићу.