Архива

Poraz odbojkaša u Novom Sadu

Naši odbojkaši, foto "Novosti"

U prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa odbojkaši Vojvodine savladali su Crvenu zvezdu sa 3-2 u Novom Sadu. U dobroj utakmici sa puno lepih poteza, ali i puno grešaka, do pobede su došli Novosađani, iako ostaje utisak da su do nje lako mogli i naši odbojkaši.

Posle prva dva izjednačena seta i rezultata 1-1, crveno-beli momci su dobili treći set sa 25-15 izuzetno ubedljivom igrom, te se tada činilo da se „lale“ neće oporaviti od tako ubedljivo izgubljenog seta. U četvrtom setu imali smo prednost od nekoliko poena, igrali i dalje dobro, međutim ekipa trenera Bulatovića nije materijalizovala odličnu igru i česte greške Novosađana, te su dozvolili sebi da se utakmica rešava u taj-breku.

Igralo se u taj breku poen za poen, da bi na 14-13 domaći odlično servirali, što je u potpunosti poremetilo naš prijem i rezultovalo gubitkom seta i samog meča.

Najbolji igrač susreta bio je Zoran Jovanović, korektor Vojvodine, koji je igrao ponovo maestralno i doneo veliki broj poena svojoj ekipi.

Sledeća utakmica igra se u četvrtak, a takođe u Novom Sadu, a dve utakmice potom igraju se u Beogradu.