Млађе категоријеФудбал

Нови успеси младих фудбалера

Stefan Mihajlovic; doneo pobedu protiv Zemuna

Омладинци и кадети нашег фудбалског клуба остварили су успехе у оквиру 23. кола првенства Србије у својим категоријама. Младе наде нашег клуба, у обе конкуренције, савладале су вршњаке Земуна.

Омладинци ФК Црвена звезда:

Црвена звезда : Земун  3:2 (1:2)

Омладинци Црвене звезде јесу остварили нову првенствену победу, али су пред 200 гледалаца на помоћном терену Маракане одиграли једну више него чудну утакмицу. Гости су головима Пентијева у 31. и Стојановића у 33. минуту, за свега два минута стигли до велике предности од 0:2 и многи су помислили да се поново може догодити изненађење као и недавно у дуелу са „фењерашем“ са Бановог Брда.

Голом Зарубице у 38. минуту Звезда је успела да смањи предност гостију, а током другог дела игре стигне и до потпуног преокрета. Басрак је у 65. минуту поравнао на 2:2, а Стефан Михајловић у 89. минуту ипак донео сва три бода нашим омладинцима.

Овом победом пулени тренера Николе Радмановића наставили су шампионску трку са новосадском Војводином.

Црвена звезда: Ми. Маринковић, Лазић, Недић (Петошевић), Ахчин, Ма. Маринковић, Симић, Зарубица (Петровић), Басрак, Михајловић, Савићевић, Чикић.

Табела омладинске лиге Србије: Војводина 46 (-2), Црвена звезда 44 (-2), Рад 43, Партизан 37 (-1), ОФК Београд 35 (-1), БСК Борча 32 (-1), Борац (Ч) 29 (-1), Инђија 29 (-1), Раднички (Н) 29, Јагодина 28 (-2), Раднички (К) 27 (-2), Јавор 23 (-1), Напредак 22 (-2), Чукарички 22 (-1), Слога (К) 19 (-1), Земун 17.

Кадети ФК Црвена звезда:

Црвена звезда : Земун  3:0 (0:0)

Дуго су кадети Земуна успели да одоле нападима момака у црвено-белим дресовима, али кда је Максимовић успео да откључа земуску браву у 50. минуту, само се постављало питање колико ће још лопти завршити иза леђа голмана Земунаца. Капитен Филип Јанковићје у 70. минуту из једанаестерца дуплирао предност, а коначних 3:0 постигао је

Filip Jankovic; kapiten kadeta FK Crvena zvezda

Тишма у 86. минуту сурета.

Овом победом пулени тренера Ивице Момчиловића учврстили су се на лидерској позицији са 14 бодова више од првог пратиоца.

Црвена звезда: Шуљагић (Ђорђев), Милановић, Унгар (Мијодраговић), Сакић (Бркић), Милутиновић, Јовановић, Тишма (Зекић), Пишчевић (Стаматовић), Максимовић (Николић), Јанковић, Караклајић (Стевановић).

Табела кадетске лиге Србије: Црвена звезда 65, Партизан 51 (-2), Војводина 51 (-2), Рад 44 (-2), ОФК Београд 40 (-1), Телеоптик 35 (-2), Борац (Ч) 32, Слога (Л) 30 (-1), Земун 21, Слога (К) 21, Раднички (Н) 20 (-1), Слобода 19 (-1), БСК Борча 18 (-1), Лозница 18 (-1), Јагодина 16 (-1), Чукарички 15 (-1).