ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда Примобет – Дубочица 54 29:25 (15:11)

Рукометаши Црвене звезде Примобет остварили су победу над Дубочицом 54 резултатом 29:25 (15:11) у 20. колу Супер рукомене лиге Србије.

Црвено-бели су у завршници првог полувремена успели да се резултатски „одвоје“ од ривала. Прво је Колунџић повисио на 13:10, а онда је Шмигић погодио за 15:11 и са тим резултатом се отишло на одмор.

Гости су одмах на почетку другог полувремена успели да приђу на само гол заостатка, али је Звезда головима Ненадића, Бујишића, Колунџића и Шмигића узвратила и повела са 19:14. У наставку меча изабраници Недељка Матића нису дозволили гостима да угрозе њихово стечено вођство и на крају су заслужено тријумфовали са 29:25.

Најефикаснији на мечу био је Милош Бујишић са 8 голова. Михаило Шљукић је постигао 6, Урош Колунџић 5, а Драшко Ненадић 4 поготка за наш тим.

И поред тријумфа над Дубочицом Црвена звезда Примобет се и даље налазе на 6. месту на табели СРЛ, али ће ова победа много значити у наставку шампионата када почне плеј-аут. Наредног викенда у 21. колу црвено-бели гостују Југовићу у Каћу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ДУБОЧИЦА 54 29:25 (15:11)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 80. Судије: Филип Шорак и Стефан Бердић. Искључења: Црвена звезда 10, Дубочица 8 минута. Седмерци: Црвена звезда 6(4), Дубочица 4(3). Црвени картони: Шмигић (Црвена звезда), Петровић (Дубочица).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић, Хорват 1, Ненадић 4(4), Урта, Андрејевић 1, Богуновић, Мајес 1, Матичић, Шмигић 2, Бујишић 8, Н.Радовановић, Шљукић 6, Павловић, Колунџић 5, Пановски 1, Ковачевић. Тренер: Недељко Матић.

ДУБОЧИЦА 54: Л.Павловић 3, Милићевић 2(2), Радуловић 6(1), Петровић, Трајковић, Трако, И.Митровић 1, Спасић 1, А.Митровић, Атанасковић 7, Ристовић 1, М.Павловић 1, Милошевић 1, Анђелковић, Коцић 2, Арђелан. Тренер: Златко Петронијевић.

The post Црвена звезда Примобет – Дубочица 54 29:25 (15:11) appeared first on СД Црвена звезда.