ВажноКошаркаНајновије

Црвено-беле поражене у полуфиналу Купа

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у полуфиналу Купа Милана Циге Васојевића у нишкој дворани „Чаир“ од Партизана 1953 резултатом 67:73 (14:26, 24:7, 11:26, 18:14).

Утакмица је почела са доста промашаја на обе стране, па је после три минута игре било тек 3:3. Реализовао је Партизан неколико напада на прави начин, погодио четири тројке (три Бојана Мишкић), па је у 8. минуту повео 20:11. Није Звезду служио шут, погодила је Јовановић нову тројку за црно-беле, а на први одмор се отишло са двоцифреном предношћу Партизана – 26:14.

На почетку друге деонице било је 28:14, али се Звезда стабилизовала и одговорила сјајном серијом 16:2 и у 17. минуту први пут изједначила – 30:30. Поентирале су црно-беле после пет минута, ли је Мишељић погодила тројку уз фаул и донела Звезди вишак – 36:33. На велики одмор, црвено-беле су отишле са 38:33.

У истом ритму кренула је и трећа деоница, са доста нереализованих напада. Звезда је држала малу предност све до 24. минута, када је Партизан поново повео – 43:42. Погодила је тројку Давинић, па двојку Динчић, а онда још два пенала Давинић за великих 50:42. Поново су црвено-беле јуриле минус, а црно-беле погађале – 52:42, 27. минут. Погодила је два пута зарером Ројстер, али је Боричић одговорила тројком. На последњу паузу, Партизан је отишао са „плус десет“ – 59:49.

Погодиле су нове тројке Динчић и Боричић за црно-беле и донеле после два минута 65:51, Није Звезда поново имала реализацију ни прикључак, а проблем је био и пета лична грешка Наумчев у 34. минуту. Дошао је Партизан до 68:51 на шест минута пре краја, па је исход већ могао да се наговести. Приближила се мало Звезда захваљујући Радуловић (59:69, 37. минут), а после тројке Јованов 36 секунди пре краја пришла и на 65:71. Изгубиле су црно-беле лопту десет секунди касније, Чорто погодила за два (67:71), па Звезда поново пресекла лопту. Међутим, промашила је Радуловић, па је фаулирана Давинић, која је погодила два пенала за коначних 73:67 на 12 секунди пре краја.

У екипи Црвене звезде истакле су се Лена Радуловић са 14 поена и 5 асистенција и Ким Ројстер са 13 поена и 9 скокова.

Кошаркашице Црвене звезде нису успеле да одбране пехар Купа освојен прошле године, а у овогодишњем финалу Партизан ће играти против победника дуела Мега МИС – Краљево.

ККЖ Црвена звезда мтс: Наумчев 3 (2ск 3ас 2ул 3ил), Радуловић 14 (3ск 5ас 2ул 3ил), Чорто 8 (3ск 3ас 2ил), Јованов 2 (1ск 1ас), Ковачевић 2 (2ск 1ас 1ил 1бл), Бојовић 8 (2ск 1ас), Селаковић 9 (2ск 1бл), Мишељић 8 (1ск 2ул), Ројстер 13 (9ск 1ас 1ул 2ил 1бл). Тренер: Драган Вуковић.

The post Црвено-беле поражене у полуфиналу Купа appeared first on СД Црвена звезда.