ВажноНајновијеРукомет

Војводина – Црвена звезда 28:34 (15:22)

Рукометашице Црвене звезде славиле су у Новом Саду против Војводине 34:28 (22:15) у оквиру 4. кола Суперлиге Србије за жене.

Друга победа у два дана, трећа у Суперлиги, за почетак победничког низа. Без већих проблема су црвено-беле девојке оправдале улогу фаворита против младе екипе Војводине, која је и даље без победе.

Головима Лепосаве Глушице и Катарине Манчић Звезда је дошла до вођства, које није испуштала ниједног момента, а које је константно расло током меча. Веома расположена била је Александра Стаменић, репрезентативно лево крило, која је већ у првом полувремену постигла осам голова и била најзаслужнија за предност нашег тима после 30 минута игре – 15:22.

У наставку, Звезда је преко Андрее Бонер дошла до максималних +9 (16:25), а екипа Војводина је успела само да смањи разлику до краја меча на коначних 28:34.

Александра Стаменић је са осам голова била најефикаснија, Андреа Бонер је постигла 5, капитен Јована Ристић 4.

Следи репрезентативна пауза након које на Бањицу стиже екипа Младости из Нове Пазове, која има идентичан скор као и наш тим после четири одигране утакмице.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 28:34 (15:22)
Нови Сад, хала: СЦ „Слана бара“. Гледалаца: 120. Судије: Војислав Црњански и Никодин Бубања (Бачка Паланка). Искључења: Војводина 8, Црвена звезда 14 минута. Седмерци: Војводина 4(4), Црвена звезда 4(4).

ВОЈВОДИНА: Шаранчић, Аћимовић 9(4), Божић, Мијаиловић, Чабаркапа, Савић, Гутеша, Тодоровски 4, Величковић, Сивчев 1, Булатовић, Трифуновић 5, Ђулинац, Бахун 2, Митровић 2, Дринић 8. Тренер: Игор Николић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 8, Мајкић 1, Савић 1, Момчиловић 2, Ристић 4(2), Бонер 5, Глушица 2, Андрић, Јанкетић, Цвијановић 2, Видић 2, Стаменковић 1, Симић 1, Манчић 2, Гаровић 3(2). Тренер: Саша Бошковић

The post Војводина – Црвена звезда 28:34 (15:22) appeared first on СД Црвена звезда.