ВажноНајновијеХокеј

Звезда славила у Загребу против Медвешчака

Хокејаши Црвене звезде остварили су победу на почетку сезоне. Они су у 1. колу ИХЛ лиге савладали Медвешчак Адмирал у Загребу резултатом 5:2.

Црвено-бели су повели против домаћег тима у 13. минуту, а стрелац је био Игор Митровић и то је био једини погодак у првој трећини. Медвешчак је изједначио преко Димитријевића, а нову предност тиму Игора Косовића донео је Лазар Лештарић у 30. минуту.

На самом почетку трећег периода игре Микулић је донео ново изједначење домаћину. Успела је Звезда и по трећи пут да дође до предности, а гол је постигао Угљеша Новаковић у 46. минуту. Пет минута касније Лештарић постиже свој други погодак, а коначан резултат поставља Новаковић новим голом у 54. минуту – 2:5.

Наредног викенда хокејаши Црвене звезде дочекују загребачку Младост у Леденој дворани Пионир у Београду.

МЕДВЕШЧАК АДМИРАЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Загреб – Дворана: Велесајам. Гледалаца: 152. Судије: Полашек, Грозај, Шегавић. Казне: Медвешчак 6 минута, Црвена звезда 8 минута.

МЕДВЕШЧАК: Красић, Ружић, Бренчун, Буразин, Димитријевић 1, Филиповић, Ханжек, Хрвој, Камински, Кашпарек, Курјаковић, Микулић 1 (1ас), Пауловић, Плешко, Ракар, Сензел, Шимуновић, Заношки, Завршки, Жижановић. Тренер: Вељко Жиберт.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Динић (1ас), Драговић (2ас), Гвозденовић, Крављанац, Лештарић 2, Митровић 1, К.Младеновић, М.Младеновић, Николић, У.Новаковић 2 (1ас), Подунавац (2ас), Рацић (1ас), Шаљић, Шпањевић, Видовић, Цвик, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

The post Звезда славила у Загребу против Медвешчака appeared first on СД Црвена звезда.