ВажноКошаркаНајновије

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су лидера Друге лиге, Тополчанку, у Бачкој Тополи 108-54 (27-16, 28-15, 22-11, 31-12) и обезбедиле пласман на завршни турнир Купа Милан Цига Васојевић.

Преко Бачке Тополе до Ниша. У лепом амбијенту хале ОШ “Чаки Лајош” пред око 600 гледалаца црвено-беле нису имале проблеме да наставе одбрану пехара на гостовању у Бачкој Тополи после близу 30 година. Већ у првом полувремену утакмица је практично решена.

Тополчанка је имала вођство до средине првог периода игре, када је при резултату 14-11 Црвена звезда са две серије “окренула” утакмицу и преузела контролу, (16-27). На старту друге деонице уследила је нова серија 13-0, убедљивих 20 поена разлике, предност која је до полувремена износила +24, 31-55.

У истом ритму су наставиле и у наставку изабранице Драгана Вуковића, увећавале предност, која пред последњих 10 минута износила 42-77, а на крају меча веома убедљивих 108-54.

Александра Катанић са 16 поена најефикаснија, пратиле су је са по 15 Дуња Зечевић и Снежа Богићевић, Невена Наумчев је стала на 14, Челси Хал на 13, Милица Бојовић у родном граду на 12, а двоцифрен учинак са 10 поена имала је и Нађа Недељков.

Завршни турнир Милан Цига Васојевић одржаће се и ове године у Нишу, где ће Црвена звезад бранити трофеј, а за викенд црвено-беле гостују у Пожеги, екипи Слоге.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 14 (1ас), Хал 13 (2ск 3ас 1укл), Чорто (3ск), Богићевић 15 (1ск 1ас 1укл), Зечевић 15 (3ск 2ас 1укл), Катанић 16 (3ск 2ас), Ђурђевић 6 (3ск 1укл), Недељков 10 (1ск), Јевтовић 2 (1ас 2укл), Бојовић 12 (5ск 1укл), Чолић 5 (1ас). Тренер: Драган Вуковић

The post Црвено-беле убедљивом победом у Бачкој Тополи обезбедиле завршни турнир Купа Милан Цига Васојевић appeared first on СД Црвена звезда.