ВажноКошаркаНајновије

Кошаркашице нису успеле да сачувају разлику, Монпеље у Топ16 Еврокупа

Кошаркашице Црвене звезде мтс поражене су у реванш мечу плеј-офа Еврокупа од француског представника Монпељеа са убедљивих 96-66 (23-16, 29-13, 14-17, 20-20), изгубиле +16 из првог меча и остале без пласмана у наредну фазу.

Тотално другачија издање екипе Монпељеа, тотално другачије издање Црвене звезде. Монпеље је брзо истопио минус 16 из првог меча, а у другој четврти стекао пресудну разлику за убедљиву победу и пласман даље.

Поред фуриозног почетка и отварања утакмице домаћих (11-2), Звезда је успела да се консолидује и у финишу истопи двоцифрени минус, прво тројком Нађе Недељков, затим и поенима Челси Хал пре сирене, (23-16).

Али, Мамињан Туре и Жули Ванло су серијом 8-0 вратиле двоцифрену разлику, а затим и до финиша стигле до потребних 17 разлике, која је до полувремена расла до 23 поена предности, (52-23).

Није било препознатљиве енергије Црвене звезде, Кјара Линскенс, Хејли Питерс су биле прецизне и већ после три одигране четвртине победник дуела и утакмице је био познат, 73-43. У последњем кварталу, домаћа екипа је одржавала резултатску разлику и славила коначним резултатом 93-63.

Најефикасније у редовима Црвене звезде биле су Челси Хал са 18 поена, Александра Катанић је постигла 15, Нађа Недељков 10.

Нажалост, лепа прилика је отишка у неповрат, остаје нам одбрана дупле круне у наставку сезоне. Први корак у 2023. години у том смеру биће дуел против Арт Баскета у недељу од 15 часова.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 5 (1ск 1ас), Хал 18 (2ск 2ас 1укл), Чорто, Милановић, Богићевић 7 (4ск 1укл), Зечевић 2 (3ск 1ас 1блк), Катанић 15 (6ск 3ас 5укл), Недељков 10 (1ас 2укл), Јевтовић, Бојовић 2 (3ас), Јаковина 7 (3ск 1ас 1блк), Чолић. Тренер: Драган Вуковић

The post Кошаркашице нису успеле да сачувају разлику, Монпеље у Топ16 Еврокупа appeared first on СД Црвена звезда.