FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Нови убедљив тријумф кошаркашица

У оквиру 11. кола Прве женске лиге Србије одигран је велики дерби између Црвене звезде и екипе Радивој Кораћ. Две екипе које су у претходних пет сезона освајале звање шампиона Србије одиграле су још једну занимљиву утакмицу у којој су наше девојке још једном показале сав свој квалитет.

ККЖ Црвена звезда : ЖКК Радивој Кораћ 86:61 (23:20, 24:11, 30:14, 9:16)

Током целе прве четвртине гошће су пружале јак отпор, имале и предност, али је у финишу уследила серија црвено-белих 8-0, што је било довољно за предност после првих 10 минута игре, 23-21.

У наставку, Звезда се разиграла, први пут дошла до двоцифрене предности крајем 18.минута, а онда се новом серијом 8-0 тотално резултатски одлепила и на одмор отишла са 16 поена разлике, 47-31.

Како су завршиле прво, тако су почеле и друго полувреме изабранице Драгана Вуковића. Снежана Богићевић је постигла 8 поена у серији која се зауставила на 18-0, а Звезда је тиме практично сломила ривала, (64-31). Тек на средини трећег квартала гошће су постигле прве поене у наставку, а одмах је узвратила Богићевића, новом тројком. Везаним поенима Милине Мишељић шампион Србије је стигао до максималне предности, +35 (77-42). Вукосављевић је поставила коначних 77-45 за крај трећег периода игре.

У последњој четвртини играчице Радивој Кораћа су се потрудиле да снизе минус, серијом 8-0 спустиле разлику испод 30 поена, а Ивана Катанић је ставила тачку на меч, 86-61.

У 11. победи шампиона Србије најефикаснија је била Снежана Богићевић са 18 поена, Александра Катанић је убацила 13, Мина Ђорђевић 11, а Милица Бојовић је остварила дабл-дабл, 10 поена и 11 скокова.

Црвену звезду у наредном колу очекује други дерби у сезони, а пре дербија и гостовање у Бановићима, у оквиру 6.кола WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 9 (2ск 6укл, 3/4 за три), Чубра, Тешић, Топузовић 8 (6ск 3ас 1укл), Богићевић 18 (5ск), Зукановић (2ск), А.Катанић 13 (2ск 5ас 4укл), И.Катанић 9 (5ас), Бојовић 10 (11ск 3ас), Ђорђевић 11 (8ск 2ас), Мишељић 8 (3ск 1укл), Вуловић (2ск).

(извор/фото: ККЖ Црвена звезда)