ВажноКошаркаНајновије

Пионирке освојиле Мини Куп

Пионирке Црвене звезде савладале су Партизан у финалу Мини Купа и освојиле трофеј.

Црвено-беле су биле убедљиве од самог почетка финалне утакмице, па су у 6. минуту већ имале великих 18:3, а на крају прве деонице 26:8.

У другој четвртини најмлађе Звезде наде су наставиле да контролишу меч и повећавају предност, па је у 16. минуту било „плус 26“ (37:11). Разлика у квалитету у корист црвено-белих била је евидентна, па је практично већ све било решено у првом полувремену – 42:16.

Ништа се није променило ни у другом полувремену. Пионирке Звезде су биле доста сигурније, док су црно-беле покушавале да смање минус шутевима са дистанце, што им није полазило за руком. Црвено-беле су рутински наставиле да повећавају предност, која је у 27. минуту била и „плус 33“ – 65:32.

На крају, резултат је био 68:39 у корист пионирке Звезде, које су више него заслужено освојиле пехар Мини купа.

Полуфинале: Црвена звезда – Лозница 66:64, Партизан – Радивој Кораћ 69:46

Меч за треће место: Лозница – Радивој Кораћ 73:37

Финале: Црвена звезда – Партизан 68:39