Vaterpolistkinje Crvene zvezde savladale su Novi Beograd 011 u 4. kolu šampionata Srbije rezultatom 15:3 (3:1, 4:1, 3:0, 5:1) i nastavile sa svojom serijom pobeda velikom razlikom.

Bez obzira što ponovo nisu nastupile u najjačem sastavu, crveno-bele su bile na visini zadatka, iako im je trebalo malo vremena na početku da uđu u svoj prepoznatljivi golgeterski ritam. Već u drugoj deonici stvorena je kapitalna prednost, pa se na poluvreme otišlo sa pet golova razlike. Ni u nastavku nije bilo problema. Odbrana je odlično funkcionisala. Gošće su uspele samo jednom da zatresu mrežu, a branilac titule je tradicionalno u poslednjoj četvrtini imao reviju golova, pa je ostvarena i četvrta pobeda dvocifrenom razlikom u četvrtoj utakmici u nacionalnom šampionatu ove sezone.

Najefikasnija u timu Crvene zvezde bila je Jovana Pantović sa četiri pogotka, a pratile su je Jovana Dujović i Tijana Jakovljević sa po tri. Teodora Rudić i Isidora Damnjanović su po dva puta pogađale mrežu, dok je Jovana Milovanović jednom uspela da se upiše u strelce. U ekipi Novog Beograda 011 dva pogotka je postigla Diana Timotijević, a jedan Ana Prica.

CRVENA ZVEZDA – NOVI BEOGRAD 011 15:3 (3:1, 4:1, 3:0, 5:1)

Bezen Tašmajdan. Sudije: Velkić i Smiljanić. Isključenja: Crvena zvezda 3, Novi Beograd 011 10.

CRVENA ZVEZDA: Aleksandrović, Milovanović 1, Pantović 4, Rudić 2, Dujović 3, Luka, Antonijević, Damnjanović 2, Jakovljević 3, Vujović.

NOVI BEOGRAD 011: Jovetić, Vojinović, K. Čegar, Kolašinac, Kapor, Prica 1, Timotijević 2, LJ. Čegar, Pejčić, Ilić.

U drugom meču 4. kola Vračar je uspeo da savlada Sentu na gostovanju rezultatom 12:6. Crveno-bele se nalaze na prvom mestu tabele sa maksimalnih 12 bodova.