ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда срушила Уникаху, „шпански краљ“ Дејан Радоњић!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Уникаху, 87-73 (21-14, 20-17, 19-22, 27-20) у 4.колу групе Е Топ16 фазе Евролиге. Најефикаснији је био Стефан Јовић са 15 поена.

Црвена звезда је од почетка меча контролисала ситуацију на паркету. Проблем је представљао скок, Уникаха је у првој четвртини забележила 8 офанзивних скокова, али када су изабраници Дејана Радоњића успели да поправе тај сегмент игре, забележили су, можда, и неочекивано високу победу.

У првој четвртини, Уникаха је имала једино вођство, а Звезда преко Јовића и Цирбеса држала „конце“, а Марко Гудурић је преломио у Звездину корист. Звезда је серијом 7-0 дошла до предности коју је чувала и подизала до краја меча. У другој четвртини, црвено-бели су чврсто чували предност, а везаним поенима Дангубића отишли на одмор са +10, 4-31.

Уникаха је дала све од себе у трећој четвртини, успела да смањи предност Звезде, али осим расположеног тројкаша Џамара Смита, није имала некога ко би повукао на страну шпанског клуба. Црвена звезда је одлично шутирала за три поена, и без великих грешака током свих 40.минута диктирала ритам меча. У другом полувремену, Уникаха је најближа била на самом старту последње четвртине, када је поенима „Звездаша“, Немање Недовића и ДеМаркуса Нелсона и серијом 7-0, дошла до само од три поена минуса (60-57), али су уследиле три од четири везане тројке Марка Симоновића, које су црвено-беле одвеле на +12 (74-62), и Звезда серијом долази до друге узастопне победе у Топ16 фази, коју је потврдио капитен Бранко Лазић са 9 везаних поена.

1915372_10153272734525952_1645820400811040744_n

Звезда одлична у шуту за три поена 50% (11/22), Уникаха је поправила просек у другом полувремену захваљујући Смиту, 31.8% (7/22). Дефанзивни скок је правио проблем, Уникаха је у првом полувремену имала предност, али није успевала да реализује предност у офанзиви.

Пун Пионир је поново уживао и славио нову велику победу. Стефан Јовић је пружио још једну сјајну партију, придружио му се феноменални Марко Гудурић. Симоновић и Лазић су дали свој велики допринос победи, као и цео тим. Дејан Радоњић је побољшао позитиван скор са шпанским екипама. Осма победа у Евролиги, десета укупно из 15 мечева.

Црвена звезда у наредном колу дочекује Локомотиву Кубан и има прилику да против јаког противника дође до нове велике европске победе и позитивног скора у Топ16 фази. Пионир, петак 29.јануар.