ВажноКошаркаНајновије

Црвено-беле убедљивом победом изједначиле на 1:1 у финалној серији

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Радивоја Кораћа на домаћем терену у другој утакмици финала плеј-офа резултатом 82:69. Црвено-беле су током читавог меча контролисале резултат, имале и 19 поена предности и на крају изједначила на 1:1 у победама у финалној серији.

303Звезда је на самом почетку повела са 4:0 поенима Иванке Матић и Александре Црвендакић, али су гошће на половини прве деонице изједначиле на 6:6 тројком Тамаре Капор. Милица Деура је са пет поена у кратком периоду довела црвено-беле у вођство од 17:10, али су гошће преко искусне Биљане Станковић смањиле на 14:17 на крају прве деонице.

Дуго је у другој четвртини на семафору стајао резултат 22:16 за домаћи тим, а затим је Звезда направила мини серију од 5:0 тројком Милице Деуре и поготком Александре Станаћев за плус десет (28:18) у 17. минуту. Деура је била шутерски расположена, па је је погодила још једну тројку, а надовезале су се поенима Иванка Матић и Александра Црвендакић, па је предност убрзо достигла и 13 поена (35:22). У финишу првог полувремена Иванка Матић је после офанзивног скока поентирала, а узвратила је тројком Ања Ступар, тако да су црвено-беле после првих 20 минута имале десет поена предности (41:31). Бриљирале су Иванка Матић са 14 и Милица Деура са 13 поена, док је у тиму Кораћа седам поена убацила Ања Ступар.

Александра Црвендакић је после само минут игре у наставку сусрета сакупила пет поена (једна тројка) и увећала вођство до плус 15 (46:31), а нешто касније новим далекометним пројектилом и до 18 поена у корист домаћег тима (51:33). У једном тренутку било је и 19 разлике (56:37), а гошће су преко Тамаре Капор и Николине Милић смањиле на 46:60 у 27. минуту. Мирјана Бероња је у самом финишу треће деонице тројком донела црвено-белом тиму велику залиху од 16 поена (68:52) уочи последњих десет минута.

Иванка Матић је доминирала почетком последњег периода игре и у 32. минуту још једном вратила домаћи састав на плус 19 (73:54). Мини серијом од 5:0 гошће су пришле на минус 14, али их је Мирјана Бероња новом тројком брзо “заледила“ на минус 17 (76:59). Последњи трзај екипе Кораћа десио се на истеку 36. минута, када је Јелена Максимовић са линије слободних бацања смањила на 65:76. Црвено-беле су одговориле серијом од 6:0 и мирно привеле меч крају.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Иванка Матић са 22 поена и осам скокова. Александра Црвендакић је забележила 19 поена и десет ухваћених лопти, док је Милица Деура уз 15 поена имала и шест скокова. У екипи Кораћа боља од осталих била је Ања Ступар са 12 поена и десет скокова. Звезда је имала знатно бољи шут из игре и предност у скоку, само су повремено имале проблема са линије слободних бацања и у већем броју изгубљених лопти од противника, што су хроничне појаве у тиму од почетка сезоне.

Црвена звезда – Радивој Кораћ  82:69 (17:14, 24:17, 27:21, 14:17)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 200. Судије: Стрика, Смиљанић и Павловић.

Црвена звезда: Бероња 10, Ј. Станковић 2 (3 ск, 2 ил), Деура 15 (6 ск, 2 ас, 2 ил), Станаћев 4 (9 ас, 3 ск, 2 ил), Црвендакић 19 (10 ск, 3 ас, 2 ил), Ђоковић 6 (2 ск), Т. Јовановић 4 (9 ск, 4 ас), Матић 22 (8 ск, 3 ил), М. Јовановић. Нису играле: Бошковић, Војиновић и Папић.

Радивој Кораћ: Чолић 9 (4 ас, 3 ск, 2 ул), Б. Станковић 3 (3 ск, 2 ас), Антић 6 (7 ск, 2 ас), Топузовић 8 (2 ск), Ј. Јовановић 2 (2 ск), Мандић 2, Максимовић 11 (4 ск, 3 ил), Брајковић 2, Ступар 12 (10 ск, 2 ас, 2 ил), Милић 5, Капор 9 (3 ас). Није играла: Станчић.

У трећем мечу домаћин ће бити екипа Кораћа, а шампионску титулу освојиће екипа која стигне до три тријумфа. Црвено-беле су за један корак ближе жељеном трофеју.