Остало

Каратисти прваци света!

04122013-svetski-prvaci-1Каратисти Црвене звезде имају две титуле екипних првака Европе у традиционалном каратеу, сада су освојили и трећу најсјајнију титулу екипног шампиона света. У Прагу су се на Светском првенству (екипа и репрезентација) у фудокан каратеу попели на највишу степеницу светског подијума.

Тај фантастични подвиг остварили су после победа у полуфиналу над репрезентацијом Румуније и у финалу над Туркменистаном.

Момци који су остварили историјски успех су Михајло Берић, Никола Ракић, Миодраг Лазовић, Стефан Јамандиловић и тренер Игор Гајић у екипном делу такмичења. Миодраг Лазовић је освојио златну, док је Михајло Берић освојио бронзану медаљу у појединачној конкуренцији.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.