Домаћи шампионатФудбал

Црвена звезда – Доњи Срем 1:0 (КРАЈ)

srem

Фудбалери Црвене звезде у оквиру 25. кола ЈСЛ дочекују Доњи Срем на Маракани. Меч је од изузетне важности за наш тим, који би могао, бар на 24 часа да се приближи водећем тиму на само један бод разлике.

На почетку меча су песмом и громогласним аплаузом поздрављене одбојкашице Црвене звезде, наше шампионке, које су биле испред севера. Трибине су на почетку прилично испуњене, може се очекивати и преко 25 000 људи, с обзиром да велики број навијача тек пристиже са ватерполо меча!

25.коло ЈСЛ

Црвена звезда – Доњи Срем

Стадион Црвене звезде

Гледалаца око 20 000

Судије: Веселиновић, Чађеновић, Миловановић. Четврти судија: Крстић. Делегат: Јотић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Петковић, Спајић, Микић, Вешовић, Гаридо, Милијаш, Каду, Милуновић, Касалица, Дауда.

Резерве: Весић, Пантић, Мијаиловић, Миливојевић, Младеновић, Асамоа, Мудрински. Тренер: Са Пинто

postava VECE

ДОЊИ СРЕМ: Белић, Јосимов, Вукобрат, Прљевић, Крунић, Шкорић, Јанковић, Чордашић, Дамјановић, Терзић, Миладиновић.

Резерве: Ковачевић, Теофанов, Лакић-Пешић, Лукић, Лакићевић, Урошевић, Милутиновић. Тренер: Богић Богићевић

Прво полувреме:

5. минут – Прва шанса на мечу. Милуновић је тукао са 20-ак метара левом ногом, али је лопта завршила поред гола голмана Белића. Након ове прилике уследио је нешто мирнији период игре, уз благу теренску иницијативу Звезде.

16. минут – Ништа се значајно не догађа у претходних неколико минута. Звезда напада, гости добро стоје у дефанзиви, а наши играчи за сада не успевају да пробију њихов блок на 30-ак метара од гола.

Прве пароле и димови на северу:

„Певај Србијо, земљо јунака,
певај Србијо земљо битака,
певај Србијо, силније, јаче,
певај Србијо, кад ти се плаче!

На терену прилично мирно већ 10-ак минута.

24. минут – Прва озбиљнија ситуација пред голом Бајковића, у два наврата, али без веће опасности.

27. минут – Добра ситуација пред голом гостију, одличан центаршут  Милијаша након прекршаја, али интервенише одбрана Доњег Срема, као и у следећој ситуацији, након корнера.

29. минут – Умало аутогол једног дефанзивца гостију, али од свега само корнер. Након њега, центаршут Кадуа на 16 метара, али Милијаш волеј ударцем пребацује читав гол. И даље нема гола.

31. минут – Милуновић не успева да захвати лопту на неколико метара од гола Срема, након центаршута Петковића са леве стране.

34. минут – Милијаш покушава ударцем са 20-ак метара, али лопта завршава поред гола.

36. минут – Покушава маказицама Милуновић, али је то био слаб ударац, који је завршио поред гола. Звезда и даље нема ударац у оквир гола, већ само неколико полуприлика и покушаја из даљине.

42. минут – Добар покушај Звезде преко Кадуа и Милуновића, али гости интервенишу и лопта завршава у корнеру.

На крају полувремена, Звезда – Доњи Срем 0:0. Наш тим није успео ниједном да шутне противнику у оквир гола! Покушавали су Милуновић, Касалица, Каду, Милијаш, али није било праве прилике, већ се све сводило на покушаје из даљине, од којих ниједан није завршио у мрежи, нити у оквиру гола Белића. Слабо, јако слабо прво полувреме, па ће, сигурно незадовољни, Са Пинто имати шта да каже својим играчима у свлачионици.

Друго полувреме

Велика шанса за Срем након 20 секунди другог полувремена!

Бајковић је успео да одбрани ударац гостујућег играча, који је изашао сам на њега и слабо покушао да га лобује.

50. минут – Прилика за Милијаша из слободног ударца, али шутирао је по земљи, јако лоше, само до живог зида.

52. минут – Фантастична шанса за госте, али Бајковић брани још један дуел један на један, након очајне реакције Звездине одбране!

54. минут – Нова прилика за госте, али у последњем тренутку интервенише одбрана Звезде. Брани се наш тим у овим тренуцима.

57. минут – ГООООООООООЛ, Звезда води! Гол је постигао Никола Микић, након центаршута Милијаша. Звезда је имала неколико узастопних корнера, а након једног, гости су интервенисали, после чега је Каду вратио лопту до Милијаша, који из другог пута одлично налази Микића у срцу шеснаестерца, а овај главом спроводи лопту у мрежу.

60. минут – Покушао је Милијаш из слободног ударца, са скоро 30 метара, али поред стативе Белића.

62. минут – Мудрински је заменио Дауду.

67. минут – Миливојевић је заменио Кадуа, који је добио овације публике.

Веома слаба игра обе екипе у овом периоду, много почетничких грешака на обе стране. Звезда има лопту у ногама, али не и конкретне прилике.

76. минут – Одличан ударац Миливојевића из даљине, али поред гола.

80. минут – Полуприлика за госте, али ништа од свега, гол-аут за Звезду.

Јако се слабо игра од Микићевог гола, и даље.

84. минут – Младеновић мења Касалицу.

87. минут –

Стативу погађају гости!

Звезда игра очајно, а то се замало није обило о главу нашем тиму у 87.минуту!

89. минут – Каква драма у петерцу Звезде! Бајковић је био савладан, али је крајњим напором успео, уз доста среће, да заустави играча гостију, који је практично на метар од његовог гола био неспретан и није успео да убаци лопту у гол, испред којег је био само Спајић!

Делије песмом показују играчима своје мишљење о томе како играју…

КРАЈ! Остало је 1:0.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.