Црвена звезда – МЗТ 87:72 – Звезда лако против МЗТ-а

Crvena zvezda – MTZ

Ц. ЗВЕЗДА 87
МЗТ СКОПЉЕ 72
ДВОРАНА “Пионир”. Гледалаца: 3.500. Судије: Радовић, Рутешић, Биједић.
Ц. ЗВЕЗДА: Цветковић (5 ас), Браун 6, Суботић 8, Ракочевић 25 (13-11 за два, 5 ас), Митровић 5, Лазић 4, Симоновић, Савовић 7 (7 ск), Катић 14, Радивојевић 9, Нелсон 9, Скот.
МЗТ: О. Стојановски 7, Грнчаров, Д. Стојановски 10, Гечевски 12, Николовски 2, Чековски 11, Николић 7, Оташевић 7, Бакић 6, Дејвис 8, Богоев 2.
По четвртинама: 26:20, 34:18, 14:22, 13:12

Црвена звезда је лако победила МЗТ и успела прекинути негативну мини серију од три везана пораза (Галатасарај, Игокеа и Уникс) у два такмичења. Надајмо се да ће ова победа покренути нову победничку серију црвено-белих као што је покренула серију од 11 узастопних победа након прве победе против МЗТ-а у Скопљу крајем прошлог октобра.

Црвено-беле до поебеде водио је капитен Игор Ракочевић са 25 поена, пет асистенција и два скока. Овом утакмицом капитен Црвене звезде се уписао у историју као један од десеторице играча са највећим бројем наступа за наш клуб.

Што се саме утакмице тиче све је било решено већ после првих 20 минута игре у којој је Звезда одличном одбраном, брзим контранападима и добром селекцијом шута лако изишла на крај са нервозним гостима из Скопља. Гости су већ у првом полувремену добили три техничке грешке. Две због приговора и једну због симулирања прекршаја (Бакић). Тачку на „и“ у првом полувремену ставио је Нелсон тројком са скоро половине игралишта уз звук сирене. Кошем Нелсона Звезда је на полувреме отишла са огромних 22 поена разлике.

Треба напоменути да се у првом полувремену повредио најбољи играч гостију Дамјан Стојановски, који је након једног безазленог контакта са Лазићем повредио колено. Самим тиме Звезди је посао у наставку утакмице био итекако олакшан.

У другом полувремену гледали смо „игру мачке и миша“ где је Звезда без проблема успела мирно привести утакмицу крају. Тренер Црвене звезде је у тој ситуацији на терен извео свих 12 играча, док је њих 11 провело на паркету више од 10 минута. Изузетак је био једино Симоновић који је након промашеног шута за три поена одмах завршио на клупи, после само 49 секундни проведених на терену.

Гости из Скопља нису имали среће у Пиониру јер су чак тројца играча завршили утакмицу са различитим повредама (Стојановски, Николић и Гечевски).

Оно што остаје за бригу Црвеној звезди је велики број промашених слободних бацања (у овој утакмици осам) и играчи који се налазе поптуно ван форме (Скот и Симоновић).

Звезда је лако добила ову утакмицу захваљући одличној одбрани, контранападима и великом броју скокова у нападу (14). Радује разлика у приступу наших играча и велика жељу коју су показали кроз читаву утакмицу. Сигурно да наш тим може још много боље и верујем да ће овај тим одговорити на све захтеве који су пред њих представљени на почетку сезоне.

Следи утакмица против Уникса у среду када Звезда има шансу да се врати у игру за пролазак даље у Еврокупу.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.