Клупска дешавањаКошарка

Раднички ФМП поражен од лидера

Дејан Ђокић, Раднички ФМП

У првој утакмици 5. кола Прве Мушке Лиге, млади кошаркаши Црвене звезде на привременом раду у Радничком ФМП, поражени су од лидера најелитнијег домаћег кошаркашког такмичења. Слобода је након 40 минута игре заслужено победила, и учврстила се на првој позицији на табели:

Слобода-Раднички ФМП 70:61 (13:13,19:14,24:16,14:17).

Нешто боље је домаћи тим отворио утакмицу, те преко Славка Стефановића углавном одржавао малу предност, да би Ребић на крају прве четвртине донео изједначење, 13:13. Оташевић и Кутлешић на почетку друге деонице успевају да игру Слободе доведу на неки виши ниво, али то није друго трајало. Раднички ФМП, први преко Стојадиновића, а потом и преко Штурановића стиже до другог вођства на утакмици. Ипак, Слобода се преко свог капитена Анђића и Љубојевића враћа у игру, преузима резултатски плус и одлази на полувреме са предношћу од пет поена, 32:27.

На старту другог полувремена, Слобода је искористила успаваност гостију, те је преко Марка Љубојевића дошла до максималних +11, 40:29. Ђокић је на другој страни држао конце колико је могао, пратио га је и Бојовић, али је Слобода ношена подршком са трибина одржавала предност, да би средином четврте четвртине дошла опет на +11 тројком Николе Оташевића, а Раднички ФМП до краја сусрета није усепо озбиљније да угрози предност домаћег тима.

Слобода Ужице: Стефановић 16, Арнаутовић 1 (9ск), Анђић 2, Љубојевић 8, Кутлешић 10, Васић 8, Оташевић 13, Кочергин 1, Ћосовић, Вучићевић, Јевтовић 11, Обреновић.

Раднички ФМП: Ђокић 12, Ђуран, Бојовић 11, Марковић 8, Ребић 11, Ристић, Василић, Ђукановић 2, Штурановић 12, Џаковић, Стојадиновић 3, Стаменковић 2.

Тренер Звездине филијале, Милош Пејић изнео је своје утиске након утакмице:

Одбране су одлучиле. Кључни моменат биле су тројке Васића и Оташевића, а утакмица је била баш тврда са доста контаката.“

Након 5. кола, Раднички ФМП има скор 3-2. Следећи меч, филијала Црвене звезде игра у петак у Железнику, а противник ће бити Металац из Ваљева. За све љубитеље кошарке, али и навијаче Црвене звезде биће то сјајна прилика да се на делу виде неки млади играчи, а директан пренос утакмице је на РТС 2.

Вест можете коментарисати и на нашем форуму.