Женски фудбалФудбал

Девојке бројале до 15!

Crvena Zvezda – Nives

Данас у 13 часова, наше фудбалерке одиграле су утакмицу осмог кола Прве женске лиге, против ЖФК „Нивес“. Девојке су мрежу противника затресле чак 15 пута, чиме су побољшале гол разлику и тиме учврстиле друго место. За нашу екипу данас су као стартних 11 наступиле: Милојевић (1), Живановић (2), Теодосијевић (3), Коркоран (4), Бобић (5), Попов (6), Шишковић (7), Ерац (8), Пантелић (9), Благојевић (10) и Матић (11).

Већ у првом полувремену, девојке су стварале шансе, и нон-стоп нападале. Већи део првог полувремена одиграо се на половини противника. Први гол за црвено-беле, постигла је Бобић, а затим су њеним стопама кренуле Попов и Шишковић. После њих, два пута заредом, противничког голмана савладала је Пантелић, и тиме поставила резултат првог полувремена – 5:0.

У другом полувремену, извршена је прва измена у нашем тиму. Терен је напустила Ерац, а у игру је ушла М. Пешић (16). Већ на самом почетку, девојке су почеле да користе шансе које су добром игром стварале, па није ни чудо што је противнички голман савладан 10 пута. Шести гол постигла је Благојевић, а одмах за њом, за 7:0, Матић. На 8:0 повисила је Живановић. У међувремену извршене су још четири измене. Ушле су Сампанидис (14), Радосављевић (17), Милинковић (18) и Крстић (13), а изашле Теодосијевић, Матић, Благојевић и Попов. Девојке су наставиле са голеадом, Радосављевић је дала гол за 9:0, за њом Крстић, па Живановић, а затим опет Радосављевић, три пута заредом! Серију голова, затворила је Пантелић, која је данас, постигла хет-трик, и голом за 15:0 поставила коначан резултат утакмице. Битно је напоменути да је ово био њен дебитантски наступ.

После утакмице, питали смо Наду Живановић за утиске.

У сваку утакмицу улазимо максимално мотивисане и са циљем да победимо и постигнемо што више голова. Тако је било и у овој, играле смо нашу игру, имале смо добар посед лопте и то смо максимално искористиле. Имамо још две провере пред јако битан меч у Суботици, и надамо се позитивном исходу, а на нама је да тренирамо и наставимо да будемо мотивисане да победимо, а мислим да то увек јесмо јер је атмосфера у екипи одлична.„- рекла је Нада.

Данас је са утакмице изостала Јована Дамњановић, због повреде задње ложе.

У деветом колу, 3. новембра, наше девојке гостују екипи Пожаревца.