FeaturedVažne vestiВажноНајновијеРукомет

Црвено-бели у четвртфиналу Купа Србије

Рукометаши Црвене звезде Примобет пласирали су се у четвртфинале Купа „Бранислав Покрајац“ пошто су у претколу савладали Гоч Меркур у Врњачкој бањи резултатом 29:24 (14:11).

Црвено-бели су од почетка меча диктирали темпо и контролисали резултат. Домаћи су успели да изједначе у 24. минуту (8:8), али је Звезда „додала гас“ и на полувреме отишла са вођством од 14:11.

Током другог полувремена изабраници Недељка Матића нису дозволили рукометашима Гоча да угрозе стечену предност. Одржавали су вођство, рутински привели меч крају и тријумфовали са 29:24.

Најефикаснији на мечу био је Милош Бујишић са 8 голова. Седам голова постигао је Виктор Матичић, а 6 Душан Андрејевић. У домаћој екипи истакао се Срђан Милић са 7 погодака.

Црвена звезда ће у четвртфиналу Купа Србије бити домаћин, а могући противници су Војводина, Партизан, Металопластика и Динамо. Извлачење парова ће се одржати предстојећег викенда, а термин одигравања четвртфиналне утакмице Купа „Бранислав Покрајац“ је 7. фебруар 2024. године.

ГОЧ МЕРКУР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ 24:29 (11:14)

Врњачка бања – Хала спортова. Гледалаца: 300. Судије: Миленко Алимпић и Здравко Црњански. Искључења: Гоч 6, Црвена звезда 6 минута. Седмерци: Гоч 2(1), Црвена звезда 3(3). Црвени картон: Илијан (Гоч).

ГОЧ МЕРКУР: Милић 7, Илијан 2, Станковић, Иванчевић 3(1), Миљковић 2, Ћосић, Стошић, Станојчић, Столић 1, Антић 4, Поповић 2, Мрда 3, Цветковић, Бошковић. Тренер: Ненад Краљевски.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 2, Станисављевић, Урта 1, Андрејевић 6, Тривуновић, Богуновић, Мајес, Матичић 7(3), Шмигић, Бујишић 8, Петрић, Н.Радовановић, Шљукић 2, Павловић, Ковачевић, Јелисић 3. Тренер: Недељко Матић.