ВажноНајновијеРукомет

Обилић – Црвена звезда Примобет 28:29 (16:13)

Рукометаши Црвене звезде забележили су и трећи узастопни тријумф у Супер рукометној лиги. Црвено-бели су овог пута после велике борбе савладали Обилић на гостовању резултатом 29:28 (13:16).

Изабраници Недељка Матића су добро почели и повели са 7:5, али је Обилић успео да преокрене резултат у своју корист са пет голова у низу за 10:7. Чували су домаћи стечену предност и на полувреме отишли са три гола вишка – 16:13.

Рукометаши Обилића су наставили у другом полувремену са добром игром, али је наш тим успео да се консолидује и полако је „топио“ разлику. Прво су Урта и Матичић везали два гола за 20:19, а онда са Шљукић и Андрејевић својим погоцима донели изједначење (22:22) у 47. минуту меча.

Уследио је период у коме се играло „гол за гол“. Обилић је стицао предност, а Звезда је поравнавала резултат. И све тако до 58. минута када је Урош Колунџић донео вођство нашем тиму. Домаћи су изједначили, а Михаило Шљукић је поново довео Звезду у вођство. Уследила је драматична завршница, али су мреже остале мирне, па је наш тим на крају славио резултатом 29:28.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Виктор Матичић са 6 голова. По 5 голова дали су Урош Колунџић и Михаило Шљукић, док су по 4 поготка постигли Борислав Урта и Душан Андрејевић. Најефикаснији на мечу био је играч Обилића Немања Гојковић са 10 голова.

Након 12 кола СРЛ рукометаши Црвене звезде се налазе на 6. месту са 12 бодова. Црвено-бели ће у наредном колу дочекати водећу Војводину, а меч је на програму у суботу 9. децембра од 15.30 часова у дворани СЦ Шумице у Београду.

ОБИЛИЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ 28:29 (16:13)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Данијел Тривковић и Бориша Милосављевић. Искључења: Обилић 8, Црвена звезда 12 минута. Седмерци: Обилић 3(2), Црвена звезда 6(5).

ОБИЛИЋ: Сук, Остојић, Савић 2, Гојковић 10, Јестровић 1, Антељ, Денић, Иванић, Јовановић, Стојановић, Мандић 5(2), Станић 1, Бандука 1, Сладић 7, Тасић 1, Бећировић. Тренер: Марко Павловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 2(1), Урта 4, Андрејевић 4, Тривуновић, Богуновић, Мајес, Матичић 6(4), Шмигић, Бујишић 1, Н.Радовановић, Шљукић 5, Павловић 2, Колунџић 5, Ковачевић, Јелисић. Тренер: Недељко Матић.

The post Обилић – Црвена звезда Примобет 28:29 (16:13) appeared first on СД Црвена звезда.