ВажноВатерполоНајновије

Црвена звезда убедљиво до пласмана на финални турнир Челенџер Купа!

Ватерполисткиње Црвене звезде пласирале су се на финални турнир Челенџер Купа, пошто су на квалификационом турниру у Бугарској оствариле и трећу убедљиву победу!

Екипа Драгане Ивковић је после Локомотиве (17:3) и Флувиала (14:8) победила и малтешки Сиренс резултатом 19:12 и тако је задржала прво место у групи Ц, као једина непоражена екипа после три кола.

Црвено-беле су и у мечу са Сиренсом показале да су много боље, па су после осам минута игре водиле са убедљивих 6:1. Било је тада јасно да се чека само коначни резултат, па је Звезда одржавала високу предност, а у трећем периоду је додатно увећала разлику и у последњу четвртину је ушла са вођством од 14:7, те је мирно привела меч крају.

Ксенија Мојсева је са пет голова била најефикаснија, Христина Илић је додала четири, а Јована Радоњић три поготка.

Звезда је играла у саставу: Радојчић, Лазовић, Мојсева 5, Маринковић 1, И. Лујић 2, Миленковић, Јашченко 1, Радоњић 3, Диаз Меса 2, Илић 4, Лукић 1, Антанасијевић.

Звезда се у последњем мечу, у недељу од 11 сати, састаје са британским Отером који је још увек без бодова.

The post Црвена звезда убедљиво до пласмана на финални турнир Челенџер Купа! appeared first on СД Црвена звезда.