ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда – Напредак-12 36:25 (19:13)

Рукометашице Црвене звезде фантастично су стартовале у Супер рукометној лиги Србије. Оне су убедљиво са 36:25 (19:13) савладале Напредак у 1. колу националног првенства.

Звезда је већ на старту стекла три гола предности головима Симићеве, Андрее Савић и Мајкићеве за 6:3. Погоцима Стаменићеве и Симићеве долазе и до плус шест (14:8) и ту разлику је тим Саше Бошковића задржао до краја првог полувремена.

Наш тим је наставио у истом ритму и у другом делу утакмице. Средином тог периода Ранчићева је са два везана гола донела предност од 29:20. Било је јасно да ће црвено-беле тријумфовати, а остало је да се види којим резултатом. Двоцифрено вођство донела је Мајкићева, а тачку на меч ставља Лепосава Глушица у завршници меча за победу Црвене звезде од 36:25.

Најефикаснија у нашем тиму била је Тијана Симић са 7 голова. По шест су постигле Теодора Мујкић и Милица Ранчић, док је 4 поготка постигла Александра Стаменић. Код гошћи се истакла Олга Николић са 8 голова.

Звездине даме ће у 2. колу Супер рукометне лиге Србије играти против Бекамента ББ у Аранђеловцу у понедељак 25. септембра 2023. у 19 часова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НАПРЕДАК-12 36:25 (19:13)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Марко Обрадовић и Владимир Вучић. Седмерци: Црвена звезда 3(2), Напредак 1(1). Искључења: Црвена звезда 14 минута, Напредак 8 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 4, Мајкић 6, А.Савић 2, Момчиловић 2, Ристић 1, Бонер 3, Глушица 2(1), Андрић, М.Савић, Грујичић, Видић 3, Стаменковић, Симић 7, Ранчић 6(1). Тренер: Саша Бошковић.

НАПРЕДАК-12: Савко, И.Ђорђевић 1, К.Николић, З.Ђорђевић 3, Атанасковић 4, Максић, Радовић 2, Живковић 2, Балабан, Миливојевић, Радоњић, Грозданова 4, Спасић, О.Николић 8(1), Да.Петковић, Др.Петковић 1. Тренер: Игор Ракић.

The post Црвена звезда – Напредак-12 36:25 (19:13) appeared first on СД Црвена звезда.