Važno Najnovije Odbojka Odbojka

Poraz Crvene zvezde u Nišu

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 6. kolu BPŠ Superlige Srbije na gostovanju Nišu rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:20, 25:19.

Crveno-beli nisu uspeli ni u jednom setu da ugroze Nišlije koje su zasluženo došle do maksimalnog trijumfa.

Na polovini prvog seta domaći su vodili sa 13:8. Održavali su stečenu prednost, a u završnici su sa tri poena u nizu poveli sa 23:16. Bez problema su okončali prvi set u svoju korist i poveli sa 1:0 – 25:17.

Slično je bilo i u drugom setu. Na tehničkom tajm autu Zvezda je gubila sa 12:8. Uspeli su crveno-beli da smanje na 16:14, ali su Nišlije potom postepeno povećavale razliku i na kraju su bez većih problema duplirali svoje vođstvo – 25:20.

I u trećem periodu igre domaći su na tehničkom tajm autu imali prednost (12:9). Ubrzo je na semaforu pisalo 16:11, ali je Zvezda na kratko uspelo da pripreti Nišu posle as servisa Milutina Nejića za 17:15. Ipak, domaći su ponovo dodali gas, poveli sa 21:16 i na kraju došli do ubedljive pobede – 25:19.

Jedini dvocifreni u našem timu bio je Milutin Nejić sa 10 osvojenih poena.

Ovo je četvrti poraz Crvene zvezde koja sa dve pobede i sedam bodova trenutno zauzima 7. mesto na tabeli BPŠ Superlige Srbije. U sledećem kolu, narednog vikenda crveno-beli dočekuju Radnički.

NIŠ – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

Niš – Dvorana: SC Čair. Gledalaca: 300. Sudije: Đorđe Zelenović i Savo Kovačević. Trajanje meča: 72 minuta.

NIŠ: Lopar 6, Pejčić 1, Jović (libero), Milovanović, Keita 18, Stojković 8, Ikbajri 12, Jelić 5. Nisu igrali: Nikić, Živanović, Jovanović, Tokić. Trener: Dragan Svetozarević.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 5, Jevtić (libero), Petković 2, Tadić 7, U. Nikolić 4, Fet, Nejić 10, Dodić 7, Pavlović 2. Nisu igrali: A. Nikolić, Popović, Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.

The post Poraz Crvene zvezde u Nišu appeared first on SD Crvena zvezda.