Moja Crvena Zvezda
Featured Važne vesti Važno Ženska košarka Košarka Najnovije Regionalna liga

Banovići na otvaranju sezone

Šampionke Srbije i učesnice završnog turnira WABA lige, košarkašice Crvene zvezde Kombank novu sezonu otvoriće utakmicom protiv RMU Banovića 2.oktobra u „FMP areni“ odlučeno je žrebom u Slavonskom brodu.

Na redovnoj godišnjoj skupštini WABA lige izvučeni su parovi za sezonu 2019/20 u konkurenciji seniorki, kao i predloženi novi formati za U15 i U17 generacije.

Već pre su za WABA ligu 2019/20 bili poznati kao učesnici RMU Banovići, ŽKK Orlovi, Budućnost Bemaks, Trešnjevka 2009, Cinkarna Celje i Crvena zvezda Kombank na temelju plasmana u nacionalnim prvenstvima, Beroe i Montana 2003 sa specijalnim pozivnicima (wild card), dok su potvrđeni još Partizan 1953 i Kraljevo koji u ligu ulaze na osnovu popunjavanja nacionalnih kvota a umesto 021, Radivoj Koraća i Novosadske ŽKA, koji su kao bolje plasirani odustali od takmičenja.

U žrebu za WABA ligu 2019/20 je tako učestvovalo je 10 klubova iz šest zemalja (BiH, Bugarska, Crna Gora, Hrvatska, Slovenija, Srbija), a posle šest godina i sezone 2012/13 ponovo se igra jedinstvena liga sa Fajnal for turnirom, ukoliko ne dođe do promena do početka sezone. Srbija će u novoj sezoni sezoni imati tri predstavnika, BiH i Bugarska po dva, a Crna Gora, Hrvatska i Slovenija po jednog.

Nova sezona počinje 2.oktobra 2019.godine, poslednje kolo je na programu 4.marta 2020.godine, dok je Fajnal For planiran 21. i 22.marta 2020.

KKŽ Crvena zvezda Kombank je protekle dve sezone bila učesnik završnog turnira WABA lige, koji je završavala na 4.mestu u obe prilike.

Žrebom je rukovodio komesar Nadir Koredžija, a pri izvlačenju parova mu je pomagala direktor ŽKK RMU Banovići Jasna Sliško.

Takmičarski brojevi:
1. Kraljevo
2. Crvena zvezda Kombank
3. Partizan 1953
4. Montana 2003
5. Cinkarna Celje
6. Budućnost Bemaks
7. Trešnjevka 2009
8. Orlovi
9. RMU Banovići
10. Beroe

U nastavku pogledajte kompletne parove prvog kola i raspored utakmica Crvene zvezde u novoj sezoni regionalnog takmičenja. K0mpletan raspored možete preuzeti ovde.

Parovi 1.kola (2.oktobar):

Kraljevo – Beroe, Crvena zvezda Kombank – RMU Banovići, Partizan 1953 – Orlovi, Montana 2003 -Trešnjevka 2009, Cinkarna Celje -Budućnost Bemaks.

2.kolo
Kraljevo – Crvena zvezda Kombank

3.kolo
Crvena zvezda Kombank – Beroe

4.kolo
Crvena zvezda Kombank – Partizan 1953

5.kolo
Montana 2003 – Crvena zvezda Kombank

6.kolo
Crvena zvezda Kombank – Cinkarna Celje

7.kolo
Budućnost Bemaks – Crvena zvezda Kombank

8.kolo
Crvena zvezda Kombank – Trešnjevka 2009

9.kolo
Orlovi – Crvena zvezda Kombank

Tekst na sajtu SD

Povezane vesti

Komentari

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouthsmehplezmigskenjbatinarazmcudisokkitahmmmmfacepalmgreenslavitrofejkezsok2udartompuskezzzsmeh3trtskenjansramslavljezvizdlud
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 
  Subscribe  
Obavesti me o