ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Спартак се реванширао Звезди за пораз у Купу

Два дана пошто је Црвена звезда победила Спартак као гост у оквиру прве утакмице четвртфинала Купа Србије, ова два тима су одиграла још један меч у оквиру БПШ Суперлиге Србије, на истом месту, али, овај пут је био бољи домаћин: Спартак (С) – Црвена звезда 3:0 (25:23, 25:18, 26:24).

Велика борба се водила на почетку првог сета, ниједна екипа није успевала да дође до осетније предности. Тек после техничког тајм-аута, то је успела да учини домаћа екипа и то са три ас поена Еремића (16:12). Звезда је у два наврата стизала на поен заостатка, али није успевала ништа више од тога, па је први сет припао Спартаку – 1:0 (25:23).

Звезда је на почетку другог сета направила серију од 4:0 (3:5), али је Спартак ипак имао минималну предност на обавезној паузи у сету (12:11). Наредна два поена такође су припала домаћину (14:11), а Звезда је држала резултатски прикључак све до резултата 20:18, када су домаћи серијом од 5:0 окончали сет – 2:0 (25:18).

У трећем сету је Спартак пред одлазак на технички тајм-аут стигао до осетније предности (12:8), а када је пред завршницу сета било +5 за домаћи тим (20:15), чинило се да је меч решен. Звезда се ипак није предавала и серијом од 5:1 се вратила резултатски у сет (21:20), а потом је успела да изједначи (23:23). Суботичани ипак стижу до меч лопте, Звезда се одбранила, али потом направила две грешке, па је сет, а тиме и меч ипак припао домаћину – 3:0 (26:24).

Спартак се тако реванширао Звезди за пораз у Купу, а ове две екипе ће се следећег уторка поново састати у реванш утакмици четвртфинала Купа Србије, само ће овога пута Звезда бити домаћин.