FeaturedВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши потврдили „брејк“, и стигли на корак од финала

У трећој утакмици полуфиналне серије плеј-офа шампионата Србије, Црвена звезда је на свом терену победила екипу Новог Пазара, и на тај начин стигла на корак од пласмана у финале: Црвена звезда – Нови Пазар 3:1 (23:25, 25:21, 25:16, 25:18). Слично као и у прошлој утакмици, после тесно изгубљеног првог сета, Звезда је заиграла онако како уме, и није оставила много шанси противнику.

Једна страна хале на Бањици је била прилично испуњена, и здушно је бодрила наш тим. Организовано навијање је поново изостало.

Црвена звезда је са великом енергијом ушла у овај меч и прва стигла до осетније предности (5:2). После успешног напада Милутиновића, гости су били приморани да у раној фази сета затраже тајм-аут (7:3). Пауза је пријала Пазарцима, који освајају наредна два поена, а убрзо стижу и до изједначења (8:8). Нови Пазар је и повео (10:11),  али је Звезда ипак отишла са предношћу на технички тајм-аут после изванредног сервиса Благојевића (12:11). Сјајна реакција техничара Звезде Петровића на мрежи (смеч, када су сви очекивали дизање) доноси Звезди први поен после паузе, али гости потом везују три поена (13:14). Ас поеном Хамзагића, предност је увећана, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом  (15:17). Серија Звезде од 3:0, приморала је и Стефановића, тренера гостију, да затражи предах (19:18). Нoви Пазар је поново стигао до вођства (20:21), и у игри поен за поен стигао до сет лопте. Погрешио је Благојевић, гости су повели у сетовима – 0:1 (23:25).

Звезда је везала три поена на старту другог сета (4:1), да би одличан сервис Благојевића омогућио  Нејићу да додатно увећа разлику (6:2). Уследила је серија Пазараца од 3:0, Звезда је убрзо одговорила истом мером (10:6). Четири поена предности, Звезда је имала и на обавезној паузи у сету (12:8). Благојевић је одлично сервирао – два ас поена за +6 (16:10). Потом је Јевтић био одличан у одбрани, Стојсављевић у нападу (19:11). Уследила је серија гостију од 4:1 (20:15, ас Хамзагића). Гости су наставили да „топе“ предност Звезде, па је Кобиљски у два наврата реаговао тајм-аутом (23:19, 23:21). Звезда је стигла до три сет лопте, а одличан сервис Благојевића, искористио је Машуловић да поравна резултат у сетовима – 1:1 (25:21).

Звезда је пре свега добрим сервисима направила разлику на старту четвртог сета (4:1), a потом је и додатно увећала (7:3). После тајм-аута, блок Милутиновић-Нејић води Звезду на +5, да би гости потом везали два поена (8:5). Црвено-бели одговарају са четири узастопна поена, и одлазе са великих +7 на технички тајм-аут (12:5). Серија је настављена и након одмора, уз нови ас Петровића, па је предност била и двоцифрена (15:5). Није било никакве дилеме око победника овог сета – 2:1 (25:16).

Ас поен Стојсављевића отворио је четврти сет, Звезда брзо долази до три поена предности (4:1). Одлична реакција Петровића на мрежи повећава разлику (7:3), а до техничког тајм-аута било је +6 (12:6). Пазарци везују три поена после паузе, чиме су преполовили предност нашег тима, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом (12:9). Гости су стигли на свега два поена заостатка (13:11), Звезда је потом успела да дуплира ову разлику (16:12), a у завршници сета стигла је до максималних +7 (22:15), колико је били и на крају сета, односно меча – 3:1 (25:18).

Звезда сада води са 2:1 у победама, и недостаје јој још једна победа за пролаз у финале. Четврти меч игра се у уторак, а Звезда ће поново бити домаћин.

Браво, момци, само тако наставите!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ ПАЗАР 3:1 (23:25, 25:21, 25:16, 25:18) – резултат у серији: 2:1
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 450. Судије: Владимир Симоновић и Владимир Цветковић. Трајање меча: 97 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петровић 5, Машуловић 8, Милутиновић 8, Нејић 14, Стојсављевић 11, Мунћан 1, Благојевић 22. Нису играли: Шкрбић, Самарџић, Гмитровић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 11, Хас. Затрић, Лопар 7, Даца 2, Шормаз 5, Зуковић (либеро), Божовић, Радосављевић 14, Хамзагић 13. Нису играли: Хам. Затрић, Симић. Тренер: Саша Стефановић.