ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда демолирала Галатасарај у Пиониру!

Звезда демолирала Галатасарај

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Галатасарај у „Пиониру“ 77-58 (20-17, 28-12, 16-13, 13-16), и забележили 13. победу у 23.колу Евролиге!

Од самог почетка у слављеничкој атмосфери, црвено-бели су мотивисани пред својом публиком желели да дођу до победе над Турцима и на тај начин потврде место у горњем делу табеле Евролиге.

Пре почетка меча, Огњен Кузмић је добио признање за најбољег играча месеца у Евролиги.

Проблем на самом старту меча, два брза фаула Јовића. Није то пуно пореметило Звездину игру и ритам у првих десет минута. Бранко Лазић је био непогрешив у шуту за три поена, 3/3, девет поена, који су Звезди донели плус 6. Добра одбрана је донела Звезди стабилну предност у првом полувремену, али нису успели црвено-бели у неколико наврата да се одвоје резултатски и успоставе свој ритам игре. Међутим, то је успео Бранко Лазић. Четврта тројка из четвртог покушаја, која је покренула екипу Дејана Радоњића. Уследили су поени Симоновића и Кузмића, тројка Џенкинса и +19 за прво полувреме!

Контрола скока, дефанзивног пре свега, (16/10) и бољи шут за три поена донели су црвено-белима мирноћу у игри, и константну предност.

Потпуна контрола утакмице Црвене звезде у наставку, више него убедљива предност и рутинска победа на крају! Бранко Лазић савршен, непогрешив, без промашаја из игре, 17 поена – 5/5 за три! Турци су поклекли у трећој четвртини, а Звезда одржавала предност и подигла ниво игре. Веома агресивно и пожртвовано у одбрани и на +24, рационална решења у нападу и одговорно до самог краја за 13. победу у Евролиги.

Бранко Лазић савршен, најефикаснији са 17 поена, без промашаја из игре, 5/5 за три поена! Огњен Кузмић 16 поена и 8 скокова, Симоновић 12 поена. У редовима Галатасараја, Мицов 11 поена.

Наредног четвртка у исто време, на истом месту, Црвена звезда – Бамберг!

23.коло, Евролига

Црвена звезда мтс – Галатасарај Одеабанк 77-58 (20-17, 28-12, 16-13, 13-16)

Београд, „Александар Николић“.
Гледалаца: 6.016
Судије: Перез Пизаро (Шпанија), Замојски (Пољска), Силва (Португал)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 2 (2ск 2ас), Томпсон 10 (6ск), Митровић (2ск 1ас), Лазић 17 (2ск 1ас 2укл), Симанић, Добрић, Симоновић 12 (5ск 1ас 3укл), Џенкинс11 (3ск 3ас 3укл), Гудурић 2 (3ск 2ас 1укл), Јовић 6 (8ас 3укл), Кузмић 16 (8ск 3ас 1укл), Бјелица 1. Тренер: Дејан Радоњић

ГАЛАТАСАРАЈ: Прелџић 4, Мицов 11, Фитипалдо 8, Тајус 1, Коркмаз 5, Шилб 2, Арар 4, Плајс 2, Даје 8, Гулер 8, Диблер, Коксал 5Тренер: Ергин Атаман

ТОК МЕЧА

1/4 (20-17)

Јовић, Лазић, Џенкинс, Митровић и Кузмић на паркету, а Бранко Лазић тројком отвара меч у „Пиониру“. Узвратио је Мицов, али поново погађа Лазић! Два брза фаула Јовића, Волтерс у игри. Мини серију Звезде заокружује Џенкинс, новом тројком, али је одмах узвратио Гулер. 3/3 за три Звезда, 3/4 Галатасарај. Лазииииић! Нова тројка, његових девет поена! Волтерс за Кузмића, црвено-бели на +6, прва осетнија предност, 16-10!

Мицов и Симоновић сигурни са пенала, Фитипалдо је погодио за три, Звезда води 20-17 на крају прве четвртине.

Лазић 9, Кузмић 4п 3ск

2/4 (28-12)

„Обрачун“ Томпсон – Даје на старту друге четвртине, Звезда одржава плус шест. Одлична одбрана црвено-белих, дали су Звезди прилику да у три везана напада покуша да се одлепи од противника. Два фаула над борбеним и сналажљивим Симоновићем, сигуран са пенала за 30-22.

Бранко Лазић! Четврта тројка из четвртог покушаја за ерупцију у „Пиониру“ за +11! Највећа предност црвено-белих на мечу, до овог тренутка. Чарлс Џенкинс! Симултанка и продор за +13, у 27.минуту (37-24). Добро увежбан тандем Јовић&Кузмић, затим Симоновић „краде“ лопту и закуцава у контри, Звезда на плус 17! Мицов тројком прекида серију, али узвраћа Кузмић! Џенкииииинс, нова тројка!

На полувремену, Звезда води 48-29!

Лазић 12, Симоновић 12, Кузмић 9п 4ск

3/4 (16-13)

Идентична петорка са старта меча, две блокаде у дуелу Кузмић – Плајс, по једна за оба центра. Прве поене постиже Гулер на истеку другог минута, узратио је Кузмић. Мало поена у трећем периоду игре, Звезда константно одржава двоцифрену предност преко јединог стрелца у трећој четвртини, Кузмића.

Бранко Лазић, даме и господо! Пет од пет за три поена, Звезда иде на +24, након полагања Јовића, 62-38! Потпуна контрола игре црвено-белих и више него убедљива предност након тридесет минута игре, 64-42!

Лазић 17 поена, Кузмић 16п 8ск

4/4 (13-16)

Потпуна контрола меча црвено-белих и у последњих десет минута. Изабраници Дејана Радоњића веома одговорно до самог краја, одржавају +20 и у славњеничкој атмосфери стижу до 13. победе у Евролиги!