ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезда повела, па стала

У четрнаестом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Црвене звезде су дочекали екипу Рибнице. Иако је наш тим водио са 2:0, гости су ипак победили у мечу: Црвена звезда – Рибница 2:3 (25:16, 25:22, 27:29, 21:25, 16:18). Виђена је велика борба, прави празник одбојке, али, на нашу жалост,  Краљевчани су били мирнији у неизвесним завршницама сетова.

Гости су стигли до два поена предности почетком првог сета (2:4), након чега је уследила игра поен за поен све до серије Звезде од 3:0 (9:8). Рибница је одреаговала са два узастопна поена (уз ас поен Ненадића), да би Звезда са новом серијом од 3:0 отишла са +2 на обавезну паузу у сету (12:10). Настављена је серија Звезде и после предаха (грешка гостију и сигуран напад Стојсављевића), па је уследио нови тајм-аут. Рибница је успела да прекине серију Звезде, али само на тренутак, па је настављена да расте предност нашег тима. Гмитровић и Благојевић су били немислосрдни у нападу, уследила је нова пауза (19:11). Предност је била довољна да наш тим мирно приведе сет крају – 1:0 (25:16).

Велика борба се водила на старту другог сета. Гости су имали минималну предност, Звезда је ас поеном Стојсављевића преокренула резултат (7:6). Рибница се серијом од 3:0 вратила у вођство, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом (8:10). Са две мини серије од по 2:0, Звезда је ипак са минималном предношћу отишла на технички тајм-аут (12:11). Наставила се „резултатска клацкалица“ после одмора (12:13, 15:14, 17:18). Рибница је успела да са три поена вишка уђе у завршницу сета (18:21), па је Кобиљски био приморан да реагује тајм-аутом. Звезда потом прилази на поен заостатка, па је и тренер гостију био приморан да затражи паузу (21:22). Стојсављевић потом везује два поена (напад, блок), а након грешке гостију, Звезда стиже до две сет лопте. Блок Вељовића продужава Звездину серију на 6:0, чиме је Звезда повела са 2:0 у сетовима (25:22).

Ас поеном Машуловића и блок поеном Милутиновића, Звезда прва долази до осетније предности у трећем сету (7:4). Ипак, Краљевчани су серијом од 7:1 прешли у вођство, и они су стигли до +3 (8:11). Кобиљски је реаговао тајм-аутом, а гости су са +3 отишли и на технички тајм-аут. Рибница осваја и први поен после паузе, али Звезда са три узастопна поена прилази на минималан заостатак (13:14), да би убрзо Гмитровић са два узастопна поена донео изједначење (15:15), а Милутиновић блоком вођство (17:16). Рибница потом прави серију од 3:0 и враћа се у вођство (17:19). После тајм-аута, Звезда одговара истом мером (уз ас поен Вељовића), па је уследила нова пауза (20:19). Настављена је „резулатска клацкалица“, гости су поново повели (21:23). Стигли су до две сет лопте, али онда два пута погрешили. Блоком Машуловића, Звезда стиже до меч лопте, али је Окошановић везао два поена за Рибници и донео краљевачком тиму трећу сет лопту. Одбранила је Звезда и ту, као и наредну, али је потом ас поен Вилимановића означио да ће се играти минимум још један сет – 2:1 (27:29).

За разлику од трећег сета, у четвртом су гости први стигли до осетније предности (4:7), а Звезда је одговорила серијом од 3:0 (7:7). Ипак, Рибница серијом од 5:1 одлази са +4 на технички тајм-аут (8:12). Звезда је преполовила разлику (11:13), да би потом уследила игра поен за поен, док је један дуг поен, Благојевић није решио у Звездину корист (16:17). После тајм-аута, Милутиновић доноси изједначење нашем тиму, а Стојсављевић ас поеном и вођство (18:17). Краљевчани одговарају са три узастопна поена (18:20). Стигла је Рибница до три сет лопте, искористила прву и одвела меч у тај-брејк – 2:2 (21:25).

Рибница је освојила прва два поена у петом сету, Звезда наредна два. Распламсала се борба, Звезда је повела серијом од 3:0 (6:4), Рибница одговорила са четири узастопна поена (6:8). Гости су стигли и до великих +3 (7:10). Међутим Звезда се одлично бранила, а Благојевић са два везана поена поравнава резултат (10:10). Ас поеном Вилимановића, гости стижу до +2 (11:13). Рибница долази до две меч лопте, изванредна одбрана Јевтића, омогућила је Стојсављевићу да спаси другу (14:14). Звезда је спасила и наредне две меч лопте, али трећу није, па су Краљевчани и други пут у сезони победили Звезду, овога пута, после великог преокрета – 2:3 (16:18).

Био је то трећи узастопни пораз Звезде у свим такмичењима.