ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометашима пехар и четвртфинале Купа!

Рукометашима пехар и четвртфинале Купа

Рукометаши Црвене звезде победом над Обилићем 32:25 (14:13) у финалу такмичарске групе Центар обезбедили пласман у главни жреб четвртфинала Купа Србије.

На најлепши могући начин је спуштена завеса на 2016.годину, пехаром. Надамо се само првим у низу. Црвена звезда је обезбедила четвртфинале Купа Србије победом над Обилићем у финалу такмичарске групе Центар. Исти противник је прошле сезоне био успешнији од нашег тима.

У последњој званичној утакмици за 2016.годину црвено-бели су одмерили снаге са првопласираним тимом Супер Б лиге, једним од главних кандидата за Суперлигу. У изједнaченом првом полувремену, Обилић је први стигао до предности али је мини серијом Звезда прешла у вођство, које није испуштала до краја меча. Љубојевић је био разигран и са четири гола у првом полувремену донео свом тиму 14:13, у последњем минуту игре.

И у првих десет минута другог полувремена Обилић је се држао у игру, имао резултатску неизвесност, али је Звездин квалитет дошао до изражаја. Са двве брзе мини серије црвено-бели долазе до плус 4, а затим и до плус 8 у 57.минуту, када је победник био познат. Обилић се борио до самог краја и изборио 32:25, резултат који је поставио Андрејевић.

15625600_10154877415984324_1317577297627952036_o

Најефикаснији је био Борисав Љубојевић са 8 голова, по 5 голова су постигли Младен Шотић, Иван Мошић и Душан Андрејевић. У Обилићу Аничић је са 9 голова био најистакнутији појединац.

У Купу Србије следи четвртфинале. Осим Црвене звезде тамо ће се наћи Динамо Панчево (победник групе Војводина), Слога Пожега (победник групе Запад), ОРК Бела Паланка (победник групе Исток) и четири првопласиране екипе из прошле сезоне – шампион Војводина, освајач Купа Металопластика, Спартак и Партизан.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОБИЛИЋ 32:25 (14:13)

Београд, дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 200. Судије: Кнежевић и Лоначеревић (Београд). Седмерци: Црвена звезда, Обилић 5 (5). Искључења: Црвена звезда 6, Обилић 2 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 5, Мошић 5, Ћоровић 2, Продановић 2, Андрејевић 5, Гачевић, Љубојевић 8, Љубеновић, Шћепановић, Златановић, Матичић 1, Д. Бабић 1, Кљајић, Леовац, А. Бабић 4.

ОБИЛИЋ: Радовић, Бијелић, Миљаковић 5, Илић, Аничић 9 (5), Биочанин 1, Радовановић, Павић 2, Стојић, Огњановић, Милутиновић 4, Теодоровић 2, Павловић, Ђорђевић, Џамић 2, Ђурашић.