ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Радоњић: Важност је била велика

Кошаркаши Црвене звезде Телеком повели су са 1:0 у полуфиналној серији победом над Цедевитом после продужетака 97:88.

У правом евролигашком обрачуну шампиона и вицешампиона регионалног такмичења, црвено-бели су успели да тријумфују пред својим навијачима који су до последњег места испунили халу „Александар Николић“ и тиме по ко зна који пут показали лојалност према свом клубу. Након меча на изузетно посећеној конференцији, пред новинара су изашли Марко Гудурић и тренер Дејан Радоњић.

Марко Гудурић:

„Хтео бих да честитам својој екипи на великој победи. Тешка утакмица, као и свака са Цедевитом, права евролигашка. Мислим да смо пре пада при крају првог полувремена успели да се дигнемо и уђемо са мањим заостатком у наставак. После смо боље заиграли и на крају ушли у неизвесну завршницу и успели да тријумфујемо. Ова победа не мора ништа да значи, чека нас тешка утакмица у Загребу.“

Дејан Радоњић:

„Наравно да у серијама које се играју на две добијене, важност првог меча је већа. Генерално у плеј-офу, први меч представља већи притисак за домаћина и тога смо били свесни. Тај мој позив је био управо из разлога јер сам био свестан ситуације и тежине нашег противника. Захвалио бих се навијачима на феноменалном амбијенту и што су без обзира на резултат били уз нас увек, који су били конкретно уз нас и да заједно сви одемо задовољни из Пионира. Почетак је био добар, али уз велики број промашених бацања. Друга четвртина, лоша одбрана, без обзира на велики потенцијал екипе Цедевите. Доста грешака у основним стварима, што је Цедевита искористила и са већом разликом ушла у трећу четвртину. Цедевита је искусно држала ситуацију, и наше стизање резултата су одбијали са добрим моментима до неизвесности у задњој четвртини, где је Пулен преузео одговорност и феноменалним нападачким талентом произвео ситуацију да су дошли до момента да у неизвесној завршници промашимо бацање и дамо могућност да дођу до лаких поена. Потом наш кош и брањење задњег напада што је дало резултат. У продужетку добра реакција у оба правца, и уз велику разлику без бојазности смо привели меч крају. Чини ми се да се сви осећају као ја, овако срећно. Ја на други начин показујем емоције, али такав сам какав сам. 1:0, спремамо се за Малагу, тежак пут после оваквог меча. Можете да процените колико ће бити тешко. Реално је да процените да ће бити тако. Ако се не варам, екипа која је 12 пута заредом улазила у ТОП 16, и домаћи терен и све што сам рекао, из добре атмосфере излазе и две победе у Евролиги. Потом иде меч у Загребу за који морамо добро да се спремимо јер је Цедевита била одлична. Надам се да Таренс није озбиљније повређен, и надам се да ћемо комплетни отићи у Малагу. Не кажем да је без оптерећења, јер не тренирамо без оптерећења.“

Други меч полуфиналне серије играће се 22. марта у Загребу.