ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда поразом у Костолцу закомпликовала ситуацију у плеј-ауту

Рукометаши Црвене звезде поражени су од Рудара у Костолцу резултатом 21:23 у оквиру 7. кола плеј-аута Супер лиге Србије. Меч су обележили бројни преокрети, а гостујући тим је лошим финишом испустио победу, јер је у последњих 10 минута само једном затресао мрежу.

Црвено-бели су боље почели меч и после шест минута водили са 3:1. Рудар је убрзо стигао до изједначења и све до половине првог полувремена водила се неизвесна борба, па је резултат на семафору у четири наврата био поравнат.

Након тога београдски тим чак девет минута не успева да постигне погодак, што домаћи користе и серијом од 4:0 стижу до убедљивије предности од 11:7 у 25. минуту. Два поготка у поменутој серији постигао је Милош Милошевић, капитен екипе Рудара и некада узданица црвено-белих.

zzzzzzz10928990_595264730610436_6843022967806476430_n

Звезда се у завршници првог дела игре консолидовала. Виктор Матичић је два пута погодио мрежу, а Дејан Бабић једном, па је тим Ненада Перуничића успео да смањи на два гола заостатка (10:12) до одласка на одмор.

У другом полувремену Звезда најпре стиже до изједначења голом Матичића, а након тога у року од шест минута прави серију од 4:0 предвођена троструким стрелцем Николом Милошевићем и у 42. минуту стиже до лепе предности од 18:14. Овај резултат је уљуљкао црвено-беле, па су домаћи рукометаши постепено успели да смање преко расположеног Ивана Ломића, да би у 51. минуту голом Александра Бабића изједначили на 20:20.

Минут касније Александар Драгутиновић враћа Звезди вођство, али испоставило се да је то био једини погодак црвено-белих до краја утакмице. Екипа Рудара је то искористила и решила меч головима Игора Недељкова, Дејана Аврамовића и Милоша Милошевића уз напомену да Матичић минут пре краја није искористио седмерац, иако је пре тога реализовао сва четири на утакмици.

zzzzzzz11150989_595264777277098_2449159425839409527_n

Најефикаснији у домаћем саставу били су Иван Ломић са седам и Милош Милошевић са шест погодака, док су у редовима Црвене звезде највише голова постигли Виктор Матичић – осам и Никола Милошевић, који се шест пута уписао у стрелце.

Рудар – Црвена звезда 23:21 (12:10)

СЦ Костолац. Гледалаца: 800. Судије: Бранка Марић (Панчево) и Зорица Машић (Зрењанин). Седмерци: Рудар 3 (2), Црвена звезда 6 (5). Искључења: Рудар 6, Црвена звезда 10 минута.

Рудар: Уранкар, Ивошевић, Аврамовић 2, Владић, А. Бабић 4, Недељковић, Недељков 3, Богдановић, Рајичић, Марјановић, Ломић 7 (2), Петровић, Мердовић, Димитријевић 1, М. Милошевић 6.

Црвена звезда: Драгутиновић 3 (1), Вујовић, Н. Милошевић 6, Гачевић, В. Поповић, Антељ, Л. Николић, Тодоровић 2, Цупара, Шотић, Матичић 8 (4), Д. Бабић 2, Ивановић, Леовац.

Овим поразом црвено-бели су додатно искомпликовали ситуацију у плеј-ауту, јер сада деле прво место са Рударом и Планинком. Бод мање има Железничар са којим Звезда игра већ у недељу, а у опасној зони је Пожаревац са два бода мање од београдског клуба.