ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице поражене у Врбасу

Кошаркашице Црвене звезде нису успеле да прекину серију пораза. Врбас је славио на домаћем терену у 7. колу Прве женске лиге Србије резултатом 76:65, а црвено-беле су услед недостатка искуства поново посустале у другом полувремену, иако су у првих 20 минута често биле и бољи ривал.

10411731_838675256193372_2048653061300354198_nТимови су били егал у првој четвртини у почетних седам минута (9:9). Тамара Рајић је предводила домаће играчице, а код црвено-белих се истакла Александра Катанић. Врбас након тога серијом од 7:0 стиже до предности од 19:13. Миљана Џомбета је убацила две тројке, а Тијана Цукић је донела плус шест домаћем саставу, да би Милица Бојовић смањила на 15:19 после прве четвртине.

Звезда је тројком Снежане Богићевић и поготком Александре Катанић смањила на 20:22 почетком другог периода игре, а нешто касније је успела и да преокрене преко Мине Ђорђевић и Александре Катанић на 26:24. У 19. минуту Мина Ђорђевић поентира и погађа додатно слободно бацање после фаула Јоване Јововић и црвено-беле стижу до плус три (31:28). Ипак, домаће до краја друге деонице прецизним извођењем слободних бацања Наташе Бучевац долазе до минималне предности од 32:31.

Најмлађи тим лиге се добро држао и на почетку треће четвртине, па је у 23. минуту Ђурђина Ђокић погодила тројку за вођство Звезде од четири поена разлике (36:32). Врбас се после тога брзо враћа у игру и стиже до изједначења (40:40). Црвено-беле су имале већи број промашаја у тим тренуцима, али се ни екипа Врбаса није прославила, па и поред тога Звезда у 28. минуту преко Мине Ђорђевић стиже до предности од 47:46. Искуснија екипа Врбаса у финишу треће деонице улази у добар ритам и преко Латинке Душанић и Наташе Бучевац за кратко време долази до шест разлике (59:53) после 30 минута игре.

Тројком Миљане Џомбете Врбас стиже до двоцифрене предности (66:55) у 33. минуту, а београдски тим нема одговор на то. Екипа Драгана Вуковића није постигла поен пет минута у последњој четвртини, али ни Врбас није побегао на већу разлику. Ипак, млади састав Црвене звезде није имао снаге да угрози Врбас у финишу, па су домаће стигле до шесте победе ове сезоне.

Александра Катанић је још једном била најбоља у екипи Звезде са 19 поена и чак 14 скокова уз индекс 25. Снежана Богићевић је убацила 18 поена уз осам скокова, док је Мина Ђорђевић забележила 12 поена и осам ухваћених лопти. У победничкој екипи најзапаженија је била Наташа Бучевац са 22 поена и осам скокова, Латинка Душанић је убацила 17, а Миљана Џомбета 16 поена.

Врбас Медела – Црвена звезда 76:65 (19:15, 13:16, 27:22, 17:12)

Врбас – Дворана: Драго Јововић. Гледалаца: 300. Судије: Новаковић, Јовичин и Поповић.

Врбас Медела: Џомбета 16 (5 ск, 4 ас, 2 ил, тројке 7-4), Бучевац 22 (8 ск, 3 ас, 3 ил), Цукић 6 (9 ск, 3 ас, 2 ул, 4 ил), Јововић 5 (7 ск), Рајић 8 (10 ск, 5 ас, 3 бл, 2 ил), Душанић 17 (3 ск, 2 ас, 4 ил), Антић (2 ск), Лукић 2. Нису играле: Марковић, Бјекић, Чејовић и Јанковић.

Црвена звезда: Богићевић 18 (8 ск, 3 ас, 4 ил, слободна бацања 10-9), Вукобратовић, Катанић 19 (14 ск, 2 ул, 6 ил, индекс 25), Ђокић 5, Вучетић (2 ск, 2 ул), Бојовић 7 (5 ск, 3 ил), Наумчев 4 (4 ск, 4 ас, 4 ил), Ђорђевић 12 (8 ск, 2 ул, 2 бл, 2 ил, двојке 8-5). Нису играле: Ракић, Луковић, Зукановић и Чубра.

Звезда после седам кола има скор 2-5, а екипа ће велику прилику за прекид серије пораза имати у следећем колу, када на свом терену дочекује десетопласирани Шабац.