ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бели сигурни против Колубаре

Рукометаши Црвене звезде савладали су у Београду екипу Колубаре резултатом 33:24 у осмом колу Супер лиге Србије. Црвено-бели нису наступили у најјачем саставу, а отпор гостију из Лазаревца успели су да сломе у другом полувремену.

Меч је био врло занимљив у првих 30 минута. Звезда није успела да се одлепи на осетнију разлику, иако је била велики фаворит пре овог сусрета. Стефан Алчаковић је пропустио још један меч због вируса, услед повреде није било ни Срђана Милутиновића, а голман Стеван Симић се повредио у осмом минуту, тако да је београдски клуб био прилично десеткован на овом мечу. Колубара је чак у 10. минуту успела да поведе са 5:3, а то им није било једино вођство на утакмици. Предност од два поготка имали су и шест минута касније (9:7). Милан Вучићевић је до тада постигао већ пет погодака за госте, али црвено-бели су брзо преокренули на 11:10 поготком Уроша Вуковића у 22. минуту. Три минута пре краја првог дела незаустављиви Вучићевић је поново довео госте до вођства (14:13). Ипак, екипа Ненада Перуничића јединим поготком Немање Нешовановића на мечу решава прво полувреме у своју корист са минималним вођством од 16:15.

13111_510531769083733_8296039077530724279_n

Црвено-бели у наставку са два узастопна гола Станка Димитрића стижу до плус три (18:15). Зелено-црни су пришли на минус два у 42. минуту (20:22) поготком Милоша Тривића. Имали су играчи Црвене звезде проблема да се одлепе на већу разлику против фењераша на табели, али су ипак успели да стигну до плус шест у 50. минуту (27:21) после серије од 4:0. Дарко Тодоровић је у поменутом налету три пута био стрелац, а Виктор Матичић је једном затресао мрежу. Гости нису помишљали на предају, па су за само четири минута пришли на минус три (24:27). Колубара до краја сусрета није затресла мрежу, што су домаћи играчи искористили и серијом од 6:0 стигли до убедљиве победе. Марко Поповић је постигао половину голова у одличном финишу домаћег састава. Малери никако да заобиђу црвено-беле у последње време, па се у другом полувремену повредио и Милош Протић. Иначе, од осам седмераца играчи Звезде су искористили само три, а голгетер Војислав Брајовић није имао своје вече, јер је промашио већи број шутева. У игру није улазио ни млади Шотић.

10636230_510531725750404_4640841986721441872_n

Најефикаснији у победничком тиму био је Виктор Матичић са осам голова. Пратио га је Дарко Тодоровић са шест, а Марко Поповић се пет пута уписао у стрелце. У гостујућем саставу Милан Вучићевић је постигао 10 голова, Милош Тривић шест, а Илија Радојичић пет погодака.

Црвена звезда – Колубара 33:24 (16:15)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 70. Судије: Савић и Радуловић. Седмерци: Црвена звезда 8 (3), Колубара 0 (0), Искључења: Црвена звезда 6, Колубара 4 минута.

Црвена звезда: Симић, Вуковић 3, Поповић 5, Слободан Димитрић 1, Протић 1, Антељ, Тодоровић 6, Цупара, Шотић, Нешовановић 1, Матичић 8 (3), Станко Димитрић 2, Бабић 3, Денић 2, Брајовић 1.

Колубара: Ђукић, Радојичић 5, Тодоровић, Вучићевић 10, Милошевић 1, Крупниковић, Ристић, Лукић 1, Радовановић, Тешић, Грујић, Тривић 6, Стевановић, Младеновић, Лазић 1.

Црвено-бели су након ове победе избили на друго место са бодом мање од водеће Металопластике, која има и меч мање. У следећем колу Звезда гостује против Спартака у Суботици.