ВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Црвено-беле убедљивим тријумфом у Словенији почеле такмичење у Купу ЦЕВ

Одбојкашице Црвене звезде су за само 71 минут успеле да савладају словеначки Калцит Камник са максималних 3:0 (25:16, 25:14, 25:16) у првом мечу шеснаестине финала Купа ЦЕВ.

532766_521277154599852_424433043_nСловенке су водиле само на почетку меча. Изабраницама Бранка Ковачевића требало је мало времена да упознају противника, па су после вођства од 10:7 за домаћина преокренуле резултат у своју корист серијом од 9:2. Било је 18:16 за црвено-беле, када су сјајном игром освојиле седам везаних поена и први сет са 25:16.

Звезда је силовито кренула у другом сету. Повела је са 4:0 и ту предност одржавала до првог техничког тајм аута. Средином тог периода игре црвено-беле су стекле 11 поена вишка које су потом претвориле у вођство од 2:0 – 25:14.

Да је квалитет далеко на страни наших дама видело се почетком трећег периода игре када су црвено-беле повеле са 11:2. Потом су се мало опустиле што је Камник искористио да приђе на три поена заостатка (9:12). Ипак, Звезда није дозволила било какво изненађење, па су рутинском игром привели меч крају – 25:16.

Реванш утакмица ће се одиграти 25. новембра у дворани Шумице у Београду од 19 часова.

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

Највише поена за црвено-беле је освојила Адела Хелић – 16. У гостујућем саставу је све функционисало на високом нивоу. Блок, сервис и напад Црвене звезде били су знатно бољи од екипе из Камника, па се питање победника није постављало јер се видела разлика у квалитету у корист освајача Купа Србије.

Калцит Камник – Црвена звезда 0:3 (16:25, 14:25, 16:25)

Камник (Словенија) – Спортска дворана. Гледалаца: 300. Судије: Миклош Хорват (Мађарска) и Ерјон Мујо (Албанија). Трајање меча: 71 минут.

Калцит Камник: Крањц, Барнс 3 (5-1, 2 ас, 2 пријема), Божић, Крегар, Борко 4 (3-1, 2 бл, 1 ас, 1 пријем), Врховник 5 (20-3, 1 бл, 1 ас, 27 пријема), Игличар 10 (26-8, 1 бл, 1 ас, 7 пријема), Хрибар 1 (2-0, 1 бл, 5 пријема), Јерала (либеро, 4 пријема), Шчука 5 (22-5, 19 пријема). Није играла: Форштнарич. Тренер: Гашпер Рибич.

Црвена звезда: Трнић 8 (9-5, 3 бл, 1 пријем), Јакшић, Поповић 8 (3-1, 4 бл, 3 ас, 2 пријема), Хелић 16 (29-13, 3 ас), Росић (либеро, 6 пријема), Миленковић 10 (19-7, 1 бл, 2 ас, 17 пријема), Букилић, Кецман 13 (19-9, 2 бл, 2 ас, 13 пријема), Миловић 6 (2-1, 2 бл, 3 ас). Нису играле Чанак, Брђовић и Стијепић. Тренер: Бранко Ковачевић.

Уколико елиминишу Словенке, црвено–беле ће у осмини финала (10. и 17. децембар) играти против победника дуела Роте Рабен Вилсбибург (Немачка) – Локомотива Баку (Азербејџан).

У случају елиминације, Црвена звезда ће такмичење наставити у шеснаестини финала Купа Изазивача 2015, 10. и 17. децембра, против победника двомеча 2. кола: Стод Волеј Стејнкјер (Норвешка) – Слидрехт Спорт (Холандија).