ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кадеткиње декласирела Партизан у вечитом дербију са 60 поена разлике

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су убедљиву победу на старту кадетске лиге Србије. Црвено-беле су славиле против Партизана резултатом 106:46.

partizancrvenazvezda-kadetska02112014-13Кадетски састав Звезде на овом мечу чинило је девет кошаркашица које наступају за први тим, па ривалке и нису имале великих шанси да ураде нешто озбиљније. Разлика у квалитету била је изразито на страни Црвене звезде, која је прву четвртину решила у своју корист резултатом 32:9. Већ на полувремену је било плус 40 (61:21), а после 30 минута кошарке и 54 поена разлике у корист црвено-белих (83:29). На крају је 100 гледалаца видело прави дебакл Партизана и коначних плус 60 (106:46).

Фантастичну партију за победнички састав пружила је Невена Наумчев, која је постигла 26 поена уз чак 11 украдених лопти, девет асистенција и седам скокова за индекс 45. Милица Бојовић је била најефикаснија на мечу са 27 поена уз седам скокова и шест украдених лопти (индекс 31), док је Маријана Зукановић уз 15 поена додала и сјајних 16 скокова, пет блокада и четири асистенције за индекс 33. У екипи Партизана најбољи утисак је оставила Ања Димитријевић са 18 поена и 10 скокова. Индекс корисности је на крају био невероватних 150 према минус један у корист Црвене звезде.

Партизан Имлек – Црвена звезда 46:106 (9:32, 12:29, 8:22, 17:23)

Прво коло кадетске лиге Србије. Гледалаца: 100. Судије: Милош Стојановић и Бојана Богојевић.

Партизан Имлек: Игњатовић 10 (5 ул, 3 ск, 7 ил), Н. Михелић 4 (2 ск, 6 ил), Маринковић, Митровић 2 (4 ск, 2 ас, 2 ул, 7 ил), Анђела Ђорђевић (4 ск, 6 ил), Драгаш 5 (3 ил), Ерор (3 ск), Пантовић, Димитријевић 18 (10 ск, 4 ул, 9 ил), Ранковић 4 (4 ск, 2 ас, 2 ил), Бешић 3 (2 бл), А. Михелић (2 ил).

Црвена звезда: Ракић 8 (2 ул), Ђокић 9 (8 ас, 4 ул, 2 ск, 3 ил), Обрадовић (4 ск, 2 ил), Бојовић 27 (7 ск, 6 ул, 3 ас, индекс 31), Зукановић 15 (16 ск, 5 бл, 4 ас, 3 ил, индекс 33), Дамњановић (3 ул, 3 ил), Наумчев 26 (11 ул, 9 ас, 7 ск, 5 ил, индекс 45), Чубра 2 (2 ск, 2 ил), Сеим 8 (4 ск, 2 ил), Мина Ђорђевић 11 (4 бл, 3 ск, 2 ул). Није играла: Лукић.

partizancrvenazvezda-kadetska02112014-1Фото: kosarka24.rs

Тим Предрага Станојчића у следећем колу дочекује екипу Пролетера 023.