ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звездини шампиони стали на корак од великог преокрета у вечитом дербију

У II колу Wiener Städtische Суперлиге Србије, одбојкаши Партизана савладали су Црвену звезду у веома узбудљивом мечу у Спортском центру „Визура“.

На крају је било 3:2 (25:20, 25:22, 14:25, 23:25, 16:14).

Повели су домаћи резултатом 2:0, прилично сигурном игром, али је уласком Стефановића и Благојевића у црвено-белим редовима најављен преокрет. Либеро Јевтић био је све сигурнији, па је наш тим убедљиво добио трећи, потом и неизвестан четврти сет и дошао на корак од преокрета. У петом сету, уморнији, али у психолошкој предности, наши момци су водили резултатом 13:11, али је уследила серија домаћих 3:0, вођство 14:13, неколико напада за победу, које су наши момци спречили, али не и наредна два, па је Партизан добио овај део игре резултатом 16:14 и славио победу.

Ево како се кретао резултат по сетовима:

Први сет:

Изједначено на почетку првог сета, а онда Партизан прави серију и долази до четири поена вишка (8:4). Долази наш тим на поен заостатка, али ипак Партизан одлази на технички тајм-аут са два поена предности (12:10). Пауза је више пријала домаћем тиму који се враћа на +4, па Кобиљски тражи тајм-аут (16:12). Долази Партизан и до +6 (20:14). Везује наш тим четири поена након тога, па и тренер домаће екипе тражи тајм-аут (20:18). Околић и даље одлично сервира, поен заостатка, али уз доста среће, Партизан прекида серију Звезде, а затим осваја још два поена (23:19). Четири сет лопте за Партизан, прву користи – 1:0 (25:20).

Други сет:

Велика борба на почетку другог сета, играло се поен за поен, а противник први долази до два поена вишка, и то пред одлазак на технички тајм-аут (12:10). Поен за домаћина и након паузе. Стефановић улази у игру, и прави неколико добрих потеза („кување“, ас поен), па прилази Звезда на -1 (16:15). Неколико грешака нашег тима након тога, и поново Партизан има три поена предности – 19:16, тајм-аут. Два поена за нас након тога, али, опет сервис грешка нашег тима, али и противник чини исто (20:19). Још једно „кување“ Стефановића, након одличне одбране Јевтића (21:20), нови тајм-аут. Никако наш тим да изједначи (23:21), још један тајм-аут. Брани се наш тим неколико пута, али не успева то да искористи, па Партизан долази до три сет лопте (24:21). Одлично се брани Јевтић, прва је спашена, друга није – 2:0 (25:22).

Трећи сет:

Наставља Кобиљски да прави промене у тиму не би ли се нешто променило, на почетку трећег сета, Благојевић одлично сервира, што је Звезда искористила и повела са 5:1. Након тајм-аута, нови поен за нас тим (1:6). Стефановић наставља са одличном партијом из другог сета, његов блок доноси Звезди +6 (3:9). Расте предност до техничког тајм-аута (5:12). Нови поен за наш тим након паузе, а након два везана поена за домаћи тим, играло се поен за поен неко време, а затим блок поново враћа наше одбојкаше на +8 (11:19). Благојевић постиже прелеп поен након паузе (11:20). Након изванредне одбране Јевтића, греше домаћини два пута (12:23). Стоиловић доноси Звезди 11 сет лопти. Другу користи наш тим – 1:2 (14:25).

Четврти сет:

Прва два поена у четвртом сету осваја домаћин, повели су и са 5:2, али резултат је убрзо изједначен (5:5). Поен за поен након тога. Стоиловић ас поеном доноси предност Звезди (8:9), али, ипак Партизан одлази на технички тајм-аут са минималном предношћу (12:11). Ас поен Околића доноси ново вођство уз доста среће (13:14). Два везана поена за Партизан након тога. Нови ас Стоиловића за ново вођство Звезде (16:17), а затим су Благојевић и Милутиновић одлични у блоку, тајм-аут за Партизан (16:18). Одлични сервиси Стоиловића се настављају и након паузе (16:20), нови тајм-аут. Поен за поен након тога, а онда два везана поена за Партизан (20:22), тајм-аут за наш тим. Успевају домаћини да изједначе резултат (23:23). Ипак не дају се наши одбојкаши, везују два поена, и резултат у сетовима је изједначен – 2:2 (23:25).

Пети сет:

Два везана поена за наш тим на старту петог сета, Партизан узвраћа истом мером. Звезда чини исто, тајм-аут за домаћи тим (2:4). Поен за наш тим и након паузе, а затим два узастопна поена за за црно-беле (4:5). Звезда има два поена предности пред промену страна (6:8). Долази Партизан до изједначења (9:9). Блок Околић-Благојевић враћа Звезду на +2 (9:11). Резултат је убрзо изједначен (13:13), тајм-аут за наш тим. Мрдак и даље одлицно сервира, Партизан први долази до меч лопте, нови тајм-аут. Спашена је прва, али друга није, и Партизан побеђује у овом мечу – 3:2 (16:14).

У нашем тиму највише поена постигао је Филип Стоиловић (16), пратио га је Копривица са  15 поена. Код домаћина убедљиво је најефикаснији био Мрдак са чак 42 поена, а М. Николић је постигао 17. У наставку можете погледати комплетну статистику са ове утакмице преузету са званичног сајта Wiener Städtische лиге Србије:

Партизан – Црвена звезда 3:2 (25:20, 25:22, 14:25, 23:25, 16:14)

Дворана: СЦ „Визура”. Гледалаца: 300. Судије: Горан Градински и Игор Миљковић (обојица из Београда). Трајање меча: 119 минута.
ПАРТИЗАН: Лопар 4, Костић 1, Мрдак 42, Мајсторовић 10, П. Николић 5, М. Николић 17, Рајковић (либеро), Јокановић, Буша, Ивковић, Величковић, Поповић. Тренер: Владимир Васовић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 11, Стоиловић 16, Гмитровић 7, Копривица 15, Милутиновић 8, Буцуљевић 1, Јевтић (либеро), Мартиновић, Кецман, Стефановић 5, Благојевић 8, Нејић. Тренер: Драган Кобиљски.

Штета, наши одбојкаши су били на корак од великог преокрета, али нису успели да издрже до краја. Тек је почело првенство, и прошле сезоне је Партизан победио у првом дербију, па је Црвена звезда била успешнија на крају. Никада није лако изгубити, нарочито од „вечитог ривала“, али наш тим ће се тек уигравати, било је прилично промена у тиму, и верујемо да ће бити све бољи како сезона буде одмицала.