ВажноНајновијеРукомет

Рукометашице забележиле и четврти пораз

Рукометашице Црвене звезде ни после четири кола у новој сезони нису стигле до победе. Овога пута је Минаква Војводина однела два бода из Београда и славила са 41:30.

Током већег дела првог полувремена екипе су биле изједначене или са минималном предношћу. Гошће су успеле да поведу са 9:7 у 14. минуту, али су црвено-беле после најбољих пет минута на мечу успеле да преокрену на 11:10. То је било и последње вођство домаћег састава, јер је Минаква после 12:12 у 22. минуту направила велику серију од 7:0 и стигла до 19:12 за само четири минута. У једном тренутку домаће рукометашице су пришле на минус пет (15:20), али је до полувремена Минаква вратила седам голова разлике (22:16).

У наставку је по традицији дошло до још већег пада у Звездиној игри, па је другопласирани тим у шампионату Србије увећавао предност из минута у минут, да би на половини другог дела игре она достигла и максималних 14 разлике (32:18). Та разлика је још неколико пута била на снази, а све што су избранице тренера Жерајића успеле да ураде до краја је да ублаже пораз за коначних 30:41.

Најефикаснија у Звездином тиму била је капитен Катарина Манчић са девет голова, док се Јелена Ђорђевић шест пута уписала у стрелце. Овога пута свој дан није имала Војислава Ђорђевић, која је забележила три поготка. У победничком саставу Тамара Жарковић је постигла 12 погодака, док су Нада Павлов и Диана Ахац по шест пута биле прецизне.

Црвена звезда – Минаква Војводина 30:41 (16:22)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Милош и Ђорђе Јевтић. Седмерци: Црвена звезда 10 (7), Минаква Војводина 5 (2). Искључења: Црвена звезда 8, Минаква Војводина 16 минута.

Црвена звезда: Манчић 9 (3), Гуџић, Ј. Ђорђевић 6, Никић 3, Ђокић, Радуловић, Анђелковић 2, В. Ђорђевић 3, Лежаја (8 одбрана, 2 седмерца), Михајловић, Домби (12 одбрана), Сикимић, Сујић, Антонић 2, Карадиновић 5 (4), Вуклиш.

Минаква Војводина: Н. Колунџић (17 одбрана), Ахац 6, Павлов 6, Бојанић, Жарковић 12 (1), Цакић 1, Иванов, Берак 1, Зечевић 4, Т. Колунџић 3, Андрић 2, Ранчић 2, Којић 3 (1), Голушин 1.

Звезда је и даље без бодова на зачељу табеле, а у петом колу гостује у Нишу против тренутно седмопласиране Наисе.